حضور وزیر کشور و محسن رضایی در محل ریزش متروپل/ تشکیل جلسه اضطراری در نیمه شب

جهان نیوز , 3 خرداد 1401 ساعت 9:44

احمد وحیدی وزیر کشور و محسن رضایی معاون امور اقتصادی رییس جمهور بامداد امروز سه شنبه در محل ریزش ساختمان متروپل آبادان حضور پیدا کردند.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  روز گذشته بخشی از ساختمان 10 طبقه تجاری - اداری متروپل در آبادان ریزش کرد. این ساختمان نوساز بود اما هنوز به بهره برداری کامل نرسیده بود.

بنا به گفته مسئولان امدادی، تاکنون در این حادثه تلخ ۱۰ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند.

تلاش های برای آواربرداری و نجات جان سایر هموطنان ادامه دارد. تیم های امدادی از شهرهای همجوار نظیر خرمشهر و شادگان و همچنین ده ها آتش نشان حرفه ای به همراه تجهیزات سنگین از تهران عازم خوزستان شده اند.

علی دهقانی رئیس دادگستری خوزستان در آبادان اظهار داشت: تعداد بازداشت  شدگان حادثه متروپل آبادان به 8 نفر رسید که به غیر از مالک و پیمانکار این طرح، 6 نفر دیگر از نیروهای شهرداری آبادان و ناظران این طرح در بین احضار شدگان حضور دارند.
 


حضور وزیر کشور و معاون رئیس جمهور در محل ریزش ساختمان متروپل
احمد وحیدی وزیر کشور  و محسن رضایی معاون امور اقتصادی رییس جمهور بامداد امروز سه شنبه در محل ریزش ساختمان متروپل آبادان حضور پیدا کردند.

 وزیر کشور با حضور در آبادان به سراغ برج آوار شده مترو پل رفت و به صورت میدانی از این حادثه بازدید کرد.احمد وحیدی در جمع مسئولان شهرستانی و البته گروه های امدادی و آواربردار از بسیج تمام امکانات و ظرفیت های موجود برای امداد و نجات و آوار برداری خبر داد.

در این سفر محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور و وحیدی نژاد مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری کشور امیر وحیدی را همراهی می‌کنند.
 

دستور دادستان کل کشور درباره حادثه ریزش ساختمانی در آبادان
دادستان کل کشور با صدور پیامی ضمن عرض تسلیت به جانباختگان حادثه ریزش ساختمانی در آبادان، بر نظارت ویژه بر پرونده و برخورد قاطع با متخلفان تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور با صدور پیامی خطاب به دادستان اهواز ضمن عرض تسلیت به خانواده جانباختگان حادثه ریزش ساختمان در آبادان، بر تسریع در رسیدگی و برخورد جدی با متخلفان تاکید نمود.

متن این پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی

جناب آقای جعفری چگینی دادستان محترم مرکز استان خوزستان

با سلام

حادثه ریزش ساختمانی در آبادان که موجب خسارات جانی و مالی برای عده‌ای از شهروندان عزیز شده است موجب تأسف گردید.

حسب اخبار و گزارشات، تخلفات و قصور و تقصیراتی در ساخت و ساز این بنا صورت گرفته است که ضمن عرض تسلیت این حادثه به خانواده داغدار جانباختگان با تاکید به دادستان محترم آبادان مبنی بر رسیدگی سریع و برخورد قاطع با متخلفین، بر اساس وظایف قانونی، جنابعالی نیز بر روند تحقیقات و اقدامات صورت گرفته نظارت ویژه داشته و نتایج را به قید فوریت به دفتر اینجانب گزارش فرمائید.

ش


کد مطلب: 443529

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/443529/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir