تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷
 

دادگاه عالی سعودی حکم اعدام 2 جوان بحرینی را تأیید کرد

Share/Save/Bookmark
 
منابع بحرینی خبر دادند که دادگاه عالی عربستان سعودی حکم اعدام دو جوان بحرینی را که چند سال در زندان‌های عربستان تحت بازداشت قرار داشتند، تأیید کرده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  دادگاه عالی عربستان سعودی حکم اعدام «صادق مجید ثامر» و «جعفر محمد سلطان» دو جوان بحرینی را که چند سال در زندان‌های سعودی تحت بازداشت قرار داشتند، صادر کرد.

بنابر گزارش عصر جمعه وبگاه «الابدال»، پیشتر دادگاه تجدیدنظر عربستان سعودی حکم اعدام این دو جوان بحرینی را در تاریخ یازدهم ژانویه سال ۲۰۲۲تأیید کرده بود و  این حکم برای تأیید نهایی به دادگاه عالی سعودی ارجاع داده شد.

مقامات سعودی این دو جوان بحرینی را در ماه می سال ۲۰۱۵ بازداشت کرده بودند و به ادعای قاچاق مواد منفجره آن‌ها را به اعدام محکوم کردند.

جریان «الوفاء الاسلامی»، روز گذشته، در بیانیه‌ای درباره پیامدهای اجرای این حکم به مقامات سعودی هشدار داد و تأکید کرد که این اقدامات «به نفع ثبات منطقه نیست» و این حکم «جنایتی بزرگ است که به جنایت‌های قبیله آل سعود علیه ملت متدین بحرین اضافه می‌شود.»

این حزب معارض بحرینی همچنین هشدار داد: «هر کنشی، واکنشی دارد و ملت بحرین سیاست‌های قتل عام و کشتار بی‌رحمانه جوانان را نظاره نخواهد کرد.»


جریان الوفاء در بیانیه یادشده همچنین خواستار آزادی فوری این دو جوان شد و از سازمان‌های بین‌المللی خواست که به وظیفه خود در متوقف کردن این سیاست‌های خونین که ثبات منطقه را متزلزل می‌کند، عمل نماید.

این جریان در پایان خواستار گردهم‌آیی و یک‌صدایی افراد ذیربط و تلاش برای جلوگیری از این جنایت شد.

ش
کد مطلب: 443416
مرجع : فارس