تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲
 

ورود ترمیناتورهای روسی به منطقه دونباس اوکراین

Share/Save/Bookmark
ورود ترمیناتورهای روسی به منطقه دونباس اوکراین
 
یک مقام نظامی روسی گفته است، خوردوهای زرهی برای پشتیبانی از تانک‌ها معروف به ترمیناتورها، برای انهدام مواضعی در اوکراین به کار گرفته شدند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: شماری از روزنامه‌های انگلیسی به نقل از خبرگزاری روسی «ریا نووستی» نوشتند، روسیه خوردوهای زرهی موسوم به ترمیناتور خود را وارد منطقه دونباس (شرق اوکراین) کرده است.
به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، یک مقام نظامی مطلع روس به ریانووستی گفته است: «در کنار جوخه‌های تانک، خودروهای زرهی بی‌ام‌پی‌تی (خوردوهای زرهی برای پشتیبانی از تانک‌ها) برای انهدام مواضع، خودروهای زرهی و خدمه سامانه‌های موشکی ضد تانک اوکراینی به کار گرفته شده‌اند».
ایندیپندنت نوشت، این ترمیناتورها که قادر به درگیر شدن هم‌زمان به چند هدف در ارتفاع‌های مختلف هستند، در چند ویدئو حضور دارند که از ناحیه «سِوِرودونتسک» واقع در منطقه خودمختار لوهانسک منتشر شده‌اند.
به گفته این مقام روس، ترمیناتورهای روسی از تجهیزات خود علیه مواضع دشمن استفاده کرده و ارتش روسیه را قادر می‌سازد تاکتیک‌های مختلف را به اجرا بگذارند و استفاده آن‌ها در اوکراین نشان داده حضور این خودروهای زرهی برای بالا بردن ثبات رزمی نیروهای روس لازم است.
این خوردوهای نظامی روسی اولین بار در سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه توان نظامی روسیه به نمایش درآمدند و پس از آن در رژه نظامی سال ۲۰۲۰ این کشور نیز دیده شدند. علاوه بر این، به نوشته ایندیپندنت، این خودروهای زرهی پشتیبانی از تانک در سال ۲۰۱۷ در سوریه نیز حضور داشته‌اند.
 مسکو پنجم اسفندماه سال گذشته از شروع «عملیات نظامی ویژه در اوکراین» خبر داد. مقام‌های روس هدف این عملیات را محافظت از جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک»، نازی زدایی و خلع سلاح اوکراین خوانده‌اند.
نیروهای روسی از زمان ورود به اوکراین توانسته‌اند بخش‌هایی از شرق و جنوب این کشور را تصرف کنند و اخیرا پس از چند هفته محاصره بندر جنوبی ماریوپل توانسته‌اند خط ارتباطی شبه‌جزیره کریمه و دونباس را تکمیل کنند.
 
کد مطلب: 443373