تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۲
 

حضور زاکانی در بین رانندگان اتوبوس معترض/ به شما وعده می‌دهم که گره زندگی‌تان را باز کنم

Share/Save/Bookmark
 
بلافاصله پس از تجمع رانندگان اتوبوس شرکت واحد، شهردار تهران که طبق اعلام قبلی برنامه «قرار خدمت» منطقه یک را داشت، خود را به محل اجتماع معترضان رساند و ضمن گفتگو با خود رانندگان معترض با نماینده آنها نیز به گفتگو نشست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  عصر امروز دوشنبه جمعی از رانندگان شرکت واحد در خطوط موسوم به بی آر تی در اعتراض به پرداخت حقوق و مطالباتشان دست به تجمع در مقابل شرکت واحد اتوبوسرانی زدند.

بلافاصله پس از تجمع رانندگان اتوبوس شرکت واحد، علیرضا زاکانی، شهردار تهران که طبق اعلام قبلی برنامه «قرار خدمت» منطقه یک را داشت، خود را به محل اجتماع معترضان رساند و ضمن گفتگو با خود رانندگان معترض با نماینده آنها نیز به گفتگو نشست.

 گفتگوهای زاکانی در این جلسه با تاکید بر اینکه شهرداری تهران در دوره جدید برای حل مشکل رانندگان اتوبوس عزم جدی دارد، گفت: ما نباید خدمات رسانی به مردم را قطع کنیم. ما در شهرداری طبق قانون عمل می کنیم و درخواست شما برای افزایش بیشتر از سقف تعیین شده حقوق در حیطه اختیارات ما نیست.

کمیته ای ۶ نفره در هیات دولت این موضوع را بررسی و میزان افزایش حقوق پیرامون کارگران قراردادی و نیروی های شهرداری را اعلام می کنند؛ اگر این کمیته افزایش حقوق را بیش از میزان فعلی اعلام کرد حتما مابه التفاوت به رانندگان پرداخت خواهد شد.

وی خطاب به رانندگان اتوبوس گفت: من به عنوان شهردار تهران به شما وعده می‌دهم و وظیفه دارم که گره زندگی‌تان را باز کنم.

پس از طرح دغدغه های معترضان در این جلسه و اظهارات شهردار پیرامون مسائل مطرح شده، رانندگان فعالیت خود را از سر گرفته و مسافرگیری در سطح شهر تهران به حالت عادی بازگشته است.


گفتنی است در پی اعتراض رانندگان خطوط بی آر تی در دو خط راه آهن - تجریش و ترمینال جنوب - پارک وی برای ساعاتی در جابجایی مسافران اختلال ایجاد شد که با همراهی سایر نهادها برای جبران این خلأ اقدامات لازم صورت گرفت.

رسانه های ضدانقلاب نظیر بی بی سی، ایران اینترنشنال، صدای امریکا، من و تو هم که در چند روز گذشته به طور جدی در حال تلاش برای آشوب افکنی به بهانه عادلانه سازی ارز ترجیحی بوده اند، فرصت اعتراض رانندگان غنیمت را شمرده و به پوشش این اعتراضات پرداختند.

نکته قابل تاکید آن است که مسئولان شهری از مردم و درخواست آنها و به ویژه کارکنان خدوم شهرداری نه تنها بیگانه نیستند بلکه در بین آنها حاضر و گوش شنوایی برای این کار دارند. هم و غم مسئولان کنونی چه در دولت و چه در شهرداری آن است که معیشت همه مردم را در حد مقدوراتی که وجود دارد تسهیل کنند.

یقینا جریانات ضدانقلاب دلسوز ایران و ایرانی نیستند و باید مراقب بود در این بازه زمانی آبی به آسیاب دشمن ریخته نشود؛ خصوصا آنکه حمل و نقل در تهران برای ساکنان پایتخت جزو اموری است که بر نظم و انضباط آن حساب می کنند.

ش
کد مطلب: 443299
مرجع : جهان نیوز