مصوبه کمیسیون اجتماعی مجلس درباره نحوه به کارگیری افراد در مشاغل حساس

25 ارديبهشت 1401 ساعت 22:18

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با مصوبه کمیسیون اجتماعی چنانچه مراجع چهارگانه در مورد استعلامات مربوط به فردی که بنا است در شغل حساسی به کار گرفته شود دچار اختلاف شوند موضوع در یک کارگروه مشترک مورد بررسی قرار گرفته و در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با  اشاره به نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز  مصوبه مجلس در رابطه با طرح به کارگیری افراد در مشاغل حساس اعاده شده از سوی شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ایرادات وارد به آن اصلاح و تصویب شد.
وی افزود: براساس مصوبه امروز کمیسیون چنانچه مراجع چهارگانه در مورد استعلام فردی که بنا است در شغل حساس به کار گرفته شود دچار اختلاف‌نظر شوند موضوع در کارگروهی با حضور نمایندگان مراجعی که دارای نظر متفاوت با یکدیگر هستند به همراه رئیس عالی دستگاه مربوط بنا است فرد در آنجا مشغول به کار شود در مورد استعلام فرد مورد نظر بررسی‌های لازم را انجام داده و در مورد آن تصمیم‌گیری می‌کنند.
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین براساس این مصوبه چنانچه استعلام فردی برای به کارگیری در یک شغل حساس منفی باشد و فرد جایگزین برای آن وجود نداشته باشد فرد با مسولیت عالی‌ترین مقام دستگاه به کار گرفته می‌شود.
 


کد مطلب: 443246

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/443246/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir