مذاکره مستقیم با آمریکا به مردم احساس غرور ملی می دهد!

جهان نیوز , 25 اسفند 1400 ساعت 11:37

هرگاه آمریکا در مخمصه قرار می گیرد، جریان اصلاح طلب به میدان می آید تا واشنگتن را از شرایط سخت نجات دهد. در شرایط فعلی به جهت افزایش قیمت انرژی و مشکلاات ایجاد شده برای آمریکا در بازار نفت، این کشور شدیدا به توافق هسته ای با ایران نیازمند است.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: روزنامه شرق در مطلبی به قلم «جاوید قربان اوغلی» فعال اصلاح طلب و دیپلمات سابق نوشت:«اگر احیای برجام در راستای منافع ایران است، ایران باید نشان بدهد که از چنان اراده مستقل و استقلال سیاسی برخوردار است که فارغ از خواست یا فشار روسیه، تصمیمی در راستای حقوق ملت اتخاذ کند...رهبری لغو تحریم‌ها ولو یک روز زودتر را به‌صراحت به نفع کشور اعلام کردند. در پایان دور هشتم مذکرات وین انتظار می‌رفت با عبور از یکی دو مورد باقی‌مانده، توافق نهایی صورت گیرد. افکار عمومی در ایران تعلیق و توقف مذاکرات و دستیابی به توافق را از چشم روسیه و شرط نابجای آن می‌داند و هرگونه موضع مبهم شائبه تأثیرگذاری مسکو بر تصمیمات ایران را تقویت خواهد کرد.»

در ادامه این مطلب آمده است:«به نظرم در چنین شرایطی ضروری است ایران برای قانع‌کردن افکار عمومی کشور و نمایش قدرت و استقلال رأی به صراحت اعلام کند:... آماده مذاکره مستقیم با آمریکا در قالب مذاکرات احیای برجام و همچنین دوجانبه است... پیامد این تصمیم، احساس غرور ملی، اقناع افکار عمومی، حمایت از حاکمیت و کاهش گسل دولت‌-ملت خواهد بود.»

هرگاه آمریکا در مخمصه قرار می گیرد، جریان اصلاح طلب به میدان می آید تا واشنگتن را از شرایط سخت نجات دهد. در شرایط فعلی به جهت افزایش قیمت انرژی و مشکلاات ایجاد شده برای آمریکا در بازار نفت، این کشور شدیدا به توافق هسته ای با ایران نیازمند است.

اما به جهت آنکه آمریکا به قاتل زنجیره ای توافقات بین المللی مشهور است، بلافاصله پس از اینکه به واسطه برجام به شرایط عادی بازگشت، با عهدشکنی به طرف مقابل خسارت وارد می کند.

در حال حاضر آمریکا باید تضمین بدهد که تمامی تحریم ها را به صورت دائمی لغو کرده و ایران نیز می بایست در یک بازه زمانی، ادعاهای آمریکا مبنی بر لغو تحریم ها را راستی آزمایی کند.

با این وجود جریان اصلاح طلب با ترفند «روسیه هراسی» در پی آن است تا کشور دیگری به غیر از آمریکا را مقصر جلوه داده و دیگران و از جمله ایران را مسبب وضع فعلی برجام معرفی کند.

این در حالی است که همانطور که سخنگوی وزارت خارجه دیروز گفت «آمریکا مسئول وضع فعلی برجام است و روسیه و چین در توافق هسته ای نقش سازنده داشته اند.»
جریان اصلاح طلب در 8 سال گذشته با کاهش ارزش پول ملی کشورمان، تحریم ها را 2 برابر کرد. با اینحال حالا بدون عذرخواهی از مردم همچنان اصرار دارد که نسخه خسارت بار خود را مجددا به کشور و مردم تحمیل کند.
ش


کد مطلب: 441317

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/441317/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir