تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰
 

تناقض عجیب متا/ فیس بوک و اینستاگرام تهدید و توهین به روس‌ها را مجاز دانستند

Share/Save/Bookmark
 
در شرایطی که شبکه های اجتماعی غربی مدعی دفاع از امنیت و حریم شخصی کاربران هستند، توهین و فحاشی و آرزوی مرگ برای روس هاو رئیس جمهور روسیه در اینستاگرام و فیس بوک مجاز اعلام شد!
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  متا مالک فیس بوک و اینستاگرام به این دو شبکه اجتماعی اجازه داده تا توهین ها، تهدیدها و فحاشی های کاربران خطاب به روس ها را منتشر کرده و آنها را حذف نکنند.

کاربران از این پس، بدون نگرانی از حذف پست ها و مطالب خود می توانند خواستار اعمال خشونت بر علیه روس ها و سربازان روس شوند.

بر اساس محتوای ایمیل های داخلی، این دو شبکه اجتماعی همچنین به طور موقت به برخی از پست‌هایی که حاوی آرزوی مرگ برای ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه یا الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور بلاروس هستند، اجازه انتشار می دهند.

سخنگوی متا در بیانیه‌ای گفت: در نتیجه تهاجم روسیه به اوکراین، ما به طور موقت برای برخی اشکال بیان سیاسی که معمولاً قوانین ما را نقض می کند، مانند درخواست برخورد خشونت آمیز با روس ها مانند بیان "مرگ بر مهاجمان روس" استثنا قائل شده ایم. ولی هنوز درخواست‌ برای اعمال خشونت بر علیه غیرنظامیان روسی مجاز نیست.

 در واکنش به این تحولات، سفارت روسیه در ایالات متحده از واشنگتن خواست تا «فعالیت های افراطی» شرکت متا را متوقف کند. سفارت روسیه در آمریکا در پیامی در توییتر خود نوشت: «کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام به صاحبان این پلتفرم‌ها حق تعیین معیارهای حقیقت را ندادند و این دو شرکت ملت‌ها را در مقابل یکدیگر قرار دادند».

تغییرات موقت سیاست متا در مورد مجاز بودن درخواست خشونت علیه سربازان روسی در ارمنستان، آذربایجان، استونی، گرجستان، مجارستان، لتونی، لیتوانی، لهستان، رومانی، روسیه، اسلواکی و اوکراین اعمال می شود.

ش
کد مطلب: 441180
مرجع : فارس