تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹
 

تشکیل دبیرخانه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در استان‌ها

Share/Save/Bookmark
تشکیل دبیرخانه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در استان‌ها
 
معاون استان‌های ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش از حضور اساتید منتخب از استانهای مختلف کشور در دوره تربیت مدرس تبیین جهادی بیانیه گام دوم انقلاب خبرداد و گفت: دبیرخانه‌ تبیین بیانیه گام دوم در استان‌ها تشکیل می‌شود و از ظرفیت مدرسان بیانیه استفاده خواهد شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام و المسلمین حسین درودی در دوره تربیت مدرس تبیین جهادی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که در مجتمع یاوران مهدی (عج) برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد:  برگزاری این دوره با هدف اهمیت تببین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و به منظور تحقق ماموریت‌های مندرج در آن و نگاه به نقش موثر آموزش و پرورش در تحقق آن با توجه به اینکه 17 میلیون مخاطب آن جوانان و نوجوانان هستند به مدت سه روز در قم برگزار می‌شود.
وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری از همه دستگاه‌های اجرایی کشور خواستند تا به صورت جهادی گام دوم انقلاب اسلامی را تبیین کنند و در این زمینه هم آموزش و پرورش نخستین دستگاهی بود که به این دعوت لبیک گفت و در این راستا ما اساتیدی را از همه ی استانهای کشور دعوت و در حد تربیت مدرس این آموزش‌ها را برگزار می‌کنیم.
*دشمن‌شناسی کلید واژه بیانیه گام دوم انقلاب است
معاون استان‌ها و سرپرست معاونت پژوهش ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش افزود: کلید واژه اصلی بیانیه گام دوم دشمن‌شناسی و نفوذشناسی است، دشمن قصد دارد در بین نسل جوان ما نفوذ کند و آموزش و پرورش در پاسخ به ندای رهبری در خط مقدم قرار گرفته است چراکه 17 میلیون نوجوان و جوان مخاطبان این نهاد هستند.
وی از گردهم‌آمدن اساتید مطرح در این دوره آموزشی یاد کرد و گفت: برگزاری دوره‌های مقدماتی، تکمیلی و تخصصی در دستور کار قرار گرفته است تا بتوانیم به ترویج روخوانی و تبیین این بیانیه برسیم.
درودی مطرح کرد: دبیرخانه‌ تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در استان‌های مختلف کشور تشکیل می‌شود و این مدرسان بعد از سپری کردن مراحل آموزشی به چهار مخاطب خود که شامل مدارس، نیروهای ادارات و مخاطبان مساجد و دانشگاه‌های فرهنگیان می‌شوند آموزه‌های مورد نیاز را منتقل کنند.
وی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یک کتابچه 47 صفحه‌ای است که افراد متخصص باید تبیین آن را دنبال کنند و بخشی از بیانیه گام دوم بحث امید به آینده است که باید بیشتر برای مخاطبان روایت شود.
درودی با اشاره به اینکه در بلند مدت برای این دوره‌های آموزشی چشم‌انداز مهمی در نظر گرفته شده است گفت: با توجه به برنامه‌ریزی دشمنان و نفوذ در بین جوانان ما که مخاطبان اصلی این بیانیه هستند و با توجه به موقعیت کنونی که نظام و کشور دارد نباید محوریت برای ما، خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن باشد چراکه اکنون در موقعیتی قرار داریم که باید با برنامه‌ریزی دشمن تهاجمی و تدافعی برخورد کنیم.
وی اظهار کرد: در این دوره گام اول انقلاب با هفت موضوع و گام دوم نیز با هفت موضوع در قالب کتابچه 47 صفحه‌ای برای اساتید تبیین می‌شود؛ در گام دوم انقلاب اسلامی 41 بار واژه جوان از سوی مقام معظم رهبری تکرار شده است به همین علت تربیت مدرس از دل نهاد آموزش و پرورش که مخاطبان آن نسل جدید انقلاب هستند می‌تواند در تحقق اهداف این بیانیه موثر باشد.
این دوره آموزشی با حضور 32 نفر از معلمان منتخب از استان‌های کشور که صلاحیت تدریس دوره گام دوم انقلاب اسلامی را کسب کرده‌اند، به مدت 70 ساعت و در 35 جلسه کارگاهی در مجتمع یاوران مهدی (عج) برگزار می شود و در این دوره سرفصل‌هایی شامل آشنایی با روح کلی بیانیه گام دوم، تبیین اخلاقی بیانیه، امیدبخشیدن به جامعه و همچنین تبین فرصت‌ها و ظرفیت‌های انقلاب اسلامی و مدل حکمرانی و تربیت کادر برای چله دوم انقلاب اسلامی و تمدن سازی در گام دوم انقلاب اسلامی آموزش داده می‌شود.
 
کد مطلب: 441059