تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳
 

بومی سازی سامانه جامع مدیریت منابع انسانی در کشور

Share/Save/Bookmark
بومی سازی سامانه جامع مدیریت منابع انسانی در کشور
 
یک شرکت دانش‌بنیان سیستم جامع مدیریت منابع انسانی را طراحی کرده که پوشش کامل منابع انسانی را در سازمان‌های بزرگ فراهم کرده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مجید محمدیان اصل، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه سیستم جامع منابع انسانی تولید شده در این شرکت در بخش‌هایی از قبیل جذب، نگهداشت، خدمات پرسنلی و رفاهی و توسعه منابع انسانی کاربرد دارد، گفت: این سیستم در حدود ۴۰ ماژول تخصصی دارد که روند کار را مکانیزه کرده و کل سیستم به‌صورت یکپارچه به هم متصل است.
وی مدیریت منابع انسانی را سیاست‌ها و اقدامات مورد نیاز برای اجرای بخشی از وظیفه مدیریت دانست و اظهار کرد: کارمندیابی، آموزش دادن به کارکنان، ارزیابی عملکرد، دادن پاداش و ایجاد محیطی سالم و منصفانه برای کارکنان سازمان‌ها از جمله وظایف مدیریت منابع انسانی است که این سیستم جامع منابع انسانی اجرای این فرآیندها را ممکن کرده است.
محمدیان با بیان اینکه این سیستم به‌منظور مدیریت کلیه فرآیندهای حوزه منابع انسانی طراحی شده است، اظهار کرد: جامع‌نگری و یکپارچگی در فرآیندهای مدیریت منابع انسانی و امکان دسترسی سریع و دقیق به اطلاعات توسط کارکنان سازمان و ایجاد فضای الکترونیکی برای تعامل بین واحد منابع انسانی و کارکنان از ویژگی‌های بارز این سامانه است.
وی این سیستم را مبتنی بر وب دانست که امکان ثبت تمام رویدادها، حفظ امنیت و محرمانگی، امکان گزارش‌گیری پویا از کل سیستم و یادگیری و کاربری آسان در آن پیش بینی شده است و ادامه داد: درباره وجه تمایز این سیستم با دیگر موارد مشابه می‌توان به جامع بودن سیستم در حوزه منابع انسانی، مبتنی بر مبنای علمی منابع انسانی، سفارشی‌سازی محصولات درصورتی‌که مبتنی بر ایده‌های علمی باشد، پشتیبانی حضوری، تلفنی، تیکتی و پشتیبانی تعداد زیاد کاربران، با سطوح دسترسی متفاوت اشاره کرد.
به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، مدیرعامل این شرکت اضافه کرد: مدیریت اسناد و آرشیو آئین‌نامه‌ها، کارگزینی، احکام و قراردادها، گزارش‌های مدیریتی، آموزش کارکنان، ارزشیابی و سنجش شایستگی‌ها، خدمات رفاهی، خدمات پرسنلی، اماکن اقامتی، تربیت‌بدنی، پرونده سلامت، مدیریت استعدادها، نظرسنجی، مدیریت ارتباطات، مدیریت نقلیه و تجزیه تحلیل و طراحی مشاغل از دیگر مزایای این سامانه به شمار می رود.
 
کد مطلب: 441026