تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳
 

برگزاری مراسم افتتاحیه دوره تربیت مدرس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

Share/Save/Bookmark
برگزاری مراسم افتتاحیه دوره تربیت مدرس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی
 
صبح امروز مراسم افتتاحیه دوره تربیت مدرس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی- ویژه 100 نفر از معلمان منتخب آموزش و پرورش کشور- در محل سالن اجتماعات اردوگاه یاوران مهدی (عج) شهر مقدس قم برگزار شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:در مراسم افتتاحیه، جمعی از مسئولان آموزش و پرورش، حوزه علمیه قم و ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی حضور داشتند.

در این مراسم، پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید و سرود ملی کشورمان، گروه بین المللی میعاد به اجرای تواشیح پرداخت. در ادامه، جناب حجت الاسلام و المسلمین درودی - معاون استانها و سرپرست معاونت پژوهش ستاد همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش-  در مورد اهداف و روش تدریس دوره تربیت مدرس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توضیحاتی را بیان نمودند.

شایان ذکر است که این دوره توسط ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی و با همکاری 6 نفر از اساتید برتر کشوری از امروز (شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰) شروع شده و تا عصر دوشنبه (16 اسفند 1400) در محل اردوگاه یاوران مهدی (عج) شهر مقدس قم در دو نوبت صبح و عصر - روزانه 4 کلاس دو ساعته- اجرا می شود.

محتوای این دوره، کتاب "گام دوم انقلاب اسلامی در خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی" می باشد که از تولیدات ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و مبتنی بر بیانات امام خامنه ای است.

سرفصل های دوره:
 1. آشنایی با روح کلی بیانیه گام دوم (کارشناس: دکتر احمد شفیعی)
  تبیین اخلاقی بیانیه گام دوم و نقش فضیلت اخلاقی امید (کارشناس: دکتر محمد جواد فلاح)
  تبیین ویژگی‌های انقلاب اسلامی (کارشناس: حجت الاسلام دکتر سید امیر سخاوتیان)
  تبیین فرصت‌ها و ظرفیت‌های انقلاب اسلامی (کارشناس: دکتر مرتضی شیرودی)
  مدل حکمرانی و تربیت کادر چله دوم انقلاب اسلامی (کارشناس: دکتر ابراهیم نیکمنش)
  تمدن سازی در گام دوم انقلاب اسلامی (کارشناس: حجت الاسلام حسین بغدادی)
 

کد مطلب: 441022