تاریخ انتشار : جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸
 

موضوع حق‌آبه ایران از هیرمند در حال حل شدن است

Share/Save/Bookmark
 
به دنبال تجمع غیر قانونی افرادی در پایانه مرزی «میلک»، معاونت امنیتی وزارت کشور اعلام کرد که موضوع حق آبه ایران از رود هیرمند، از مسیر مذاکره و گفت وگو با مسئولان افغانستانی در حال حل شدن است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به دنبال تجمع غیر قانونی افرادی در پایانه مرزی «میلک»، مجید میراحمدی معاونت امنیتی وزارت کشور اعلام کرد: موضوع حق آبه ایران از رود هیرمند، از مسیر مذاکره و گفت وگو با مسوولان افغانستانی در حال حل شدن است.

میراحمدی گفت: حق آبه ایران از رود هیرمند که حقی قانونی است از مسیر گفت وگوها در حال پیگیری است و هرگونه اقدامی خارج از این مسیر از جمله فراخوان و تجمعات نه تنها کمکی نمی‌کند، بلکه در روند تحقق این حق قانونی اخلال ایجاد خواهد کرد.

معاون امنیتی وزارت کشور تاکید کرد: بدون شک با کسانی که دست به اقدامات غیر قانونی زده‌اند، برخورد خواهد شد.

بنا بر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، امروز تعدادی از مردم منطقه سیستان و بلوچستان با تجمع در پایانه مرزی «میلک» واقع در مرز ایران و افغانستان نسبت به کوتاهی مسئولان افغانستانی در رها سازی آب هیرمند اعتراض کرده‌اند.

پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور خاطرنشان کرده است: در این تجمع، برخی افراد فرصت‌طلب با سو استفاده از این اقدام به تعدادی از خودروهای باری مستقر در مرز خساراتی وارد کردند که با اقدام به موقع ماموران مرزی جمهوری اسلامی ایران موضوع خاتمه یافت.

ش
کد مطلب: 439807