تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲
 

"آخوندهای سکولار"؛ هشدار یک عضو مجلس خبرگان رهبری

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌ا... سید مصطفی موسوی اصفهانی، نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری رسا گفته است: دشمنان انقلاب از اصل مترقی ولایت فقیه و جدا نبودن دین از سیاست ضربه مهلکی خوردند. از این رو درصدد القای جدایی دین از سیاست هستند و بیگانگان برای مسأله جدایی حوزه های علمیه از سیاست و حکومت اسلامی تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه برخی در داخل همنوا با بیگانگان جدایی دین از سیاست را سر می دهند و قصد دارند این مسأله را از حوزه‌های علمیه شروع و پیگیری کنند، افزود: آیت ا... خاتمی به درستی در اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد این مساله را هشدار داد که برخی معممین جدایی حوزه از سیاست را مطرح می کنند.

مدیر حوزه علمیه استان همدان با اشاره به اینکه برخی به دنبال سکولاریزه کردن حوزه های علمیه هستند، بیان کرد: باید روحانیت و علمای بلاد بیدار باشند که اگر این زمزمه های جدایی حوزه از سیاست ادامه پیدا کند، استمرار حکومت و نظام اسلامی ایران، با مشکل مواجه خواهد شد.

آیت‌ا... موسوی اصفهانی با اشاره به تلاش ائمه هدی(س) برای تصدی حکومت و نیز رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت همراهی روحانیت در امور سیاسی گفت: با تلاش‌های مرحوم مدرس، میرزای شیرازی در قیام تنباکو و همچنین مبارزات امام خمینی(ره)، حکومت و نظام اسلامی ایران برپا شده. اما متأسفانه اکنون برخی از معممین بیان می کنند که روحانیت باید فقط بر امور سیاسی نظارت کنند نه دخالت، که این سخن و حرفی نسنجیده و غیر قابل قبول است.

*پیش از این محمد موسوی خوئینی‌ها از رجال معمم اصلاح‌طلب در بیانیه‌ای خطاب به علما و حوزه علمیه قم خواستار استقلال حوزه از نظام اسلامی شده بود.

در کنار وی، آقای محقق داماد نیز اخیرا در سخنانی بر جدایی حوزه از سیاست تأکید کرده است. جالب آنکه محقق داماد که از مقامات سابق قوه قضائیه نیز هست حتی در اظهاراتش تصریح کرده بود که پس از ۴۰ سال فهمیده در بحث سیاسی بودن حوزه دچار اشتباه شده و این روند غلط است!

ش
کد مطلب: 439777
مرجع : مشرق