تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۵
 

تجدید میثاق جامعه قرآنی با آرمان‌های امام خمینی (ره)

Share/Save/Bookmark
 
جامعه قرآنی کشور طبق رسمی دیرین در آستانه دهه مبارک فجر، امروز با حضور در حرم نورانی امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  جامعه قرآنی کشور طبق رسمی دیرین در آستانه دهه مبارک فجر، امروز با حضور در حرم نورانی امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

تجدید میثاق با اهدای تاج گل و قرائت فاتحه هدیه به روح امام و شهدا

این برنامه امروز روز ۶ بهمن‌ماه برگزار شد و در آن جمعی از اساتید، قاریان، حافظان، فعالان و مدیران قرآنی کشور با حضور در مرقد امام راحل ضمن اهدای تاج گل و قرائت فاتحه به معمار کبیر انقلاب اسلامی ادای احترام کردند.

قرائت بیانیه جامعه قرآنی در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل

تلاوت قرآن، اجرای تواشیح، قرائت بیانیه جامعه قرآنی و سخنرانی یکی از اساتید قرآن کریم از جمله آیتم‌های این برنامه نورانی بود.

متن بیانیه فعالان قرآنی به مناسبت دهه فجر

بسم الله الرحمن الرحیم

والفجر و لیال عشر

دهه فجر انقلاب اسلامی، مطلع تابناک رهایی ملت مسلمان و قهرمان ایران از یوغ ستمشاهانی است که سالیان سال آزادی این ملت را به بند کشیده و علاوه بر غارت سرمایه های اقتصادی کشور، هویت اجتماعی و تاریخی این مرز و بوم را با همدستی بیگانگان، مضمحل ساخته و به فراموشی سپرده بودند.

دهه فجر، دهه ماندگار در تاریخ پرفراز و نشیب و ایام پایداری و بالندگی ملت بصیر و دین باورمان و روزهای اوج پیروزی انقلاب اسلامی است که در بهمن ۱۳۵۷ با نثار خون شهدا و مجاهدت های کم نظیر آحاد مردم شهید پرور این سرزمین شکل گرفته است.

تردیدی نیست که این نهضت بزرگ، مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و نشات گرفته از مکتب قرآن کریم و نهضت عاشورای حسینی است که قطعاً تا قیام جهانی حضرت مهدی(عج) استمرار خواهد داشت.

انقلابی که رساترین فریاد تاریخ انقلابات، یعنی امام امت، خمینی کبیر(ره) آن را هدایت و رهبری کرد.

همگان شاهدیم که اینک به یمن آن صبر و استقامت و مبارزات حق طلبانه و پیروی از رهنمودهای عزتمند وحکیمانه بزرگ معمار انقلاب، حضرت  امام خمینی(ره) و جانشین بر حقش مقام عظمای ولایت، حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در سالهای پرتلاطم قبل و بعد از پیروزی، صاحب اقتدار و عزت عظیمی شده ایم که مستکبران شرق و غرب عالم بالاخص آمریکای جهانخوار را به وحشت انداخته و چراغ راه مستضعفان ومسلمانان جهان گشته است.

ما نیز همرنگ و همدل و با اخلاصی آکنده از شور و عشق الهی و با پیروی از آیات نورانی قرآن کریم و فرمایشات حضرات معصومین علیهم السلام،  در تداوم راه خونبار شهدای والامقام گردهم آمده تا ندای عدالتمدارانه انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان برسانیم.

جامعه قرآنی کشور نیز به عنوان قطره ای از اقیانوس بی کران امت بپاخاسته اسلامی ایران، به پاس چهل و سومین طلیعه انقلاب شکوهمند اسلامی و دهه فرخنده فجر، مشتاقانه همگام با امت شهید پرور با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق و با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تجدید بیعت نموده و بار دیگر به مستکبرین عالم و سرسپردگان آنان اعلام می کند که بر حراست و صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند آن تا پای جان ایستاده و به مدد قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و بصیرت امت واحده اسلامی دشمنان بی هویت و سرگردان این انقلاب الهی را به خاک مذلت خواهد نشاند.

به امید پیروزی نهایی حق علیه باطل

ش
کد مطلب: 439766