تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۸
 

یکی از شهدای گمنام بهشت زهرا شناسایی شد

Share/Save/Bookmark
 
پیکر مطهر شهید عباسعلی نوروزی که 10 سال به عنوان شهید گمنام در بهشت زهرای تهران مهمان است، از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شد و فراق 33 ساله خانواده‌اش پایان یافت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: پیکر مطهر شهید عباسعلی نوروزی که در سال ۱۳۹۰ به‌ عنوان شهید گمنام در بزرگ‌ترین گلزار شهدای جهان دفن شده بود، از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید عباسعلی نوروزی در ۲ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۴۵ در شهرک مدرس از توابع شهرستان بوئین‌زهرا استان قزوین به دنیا آمد. او در سال ۱۳۶۵ ازدواج کرد. سپس به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. سرانجام در روز ۲۱ تیرماه سال ۱۳۶۷ در عین‌خوش توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید.

پیکر این شهید سال‌ها در منطقه برجای ماند تا اینکه پس از سال‌ها با تلاش گروه‌های تفحص کشف شد. اما علی‌رغم تلاش‌های انجام شده شناسایی نشد و در سال ۱۳۹۰ به‌ عنوان شهید گمنام در بهشت زهرا (س) تهران تشییع و تدفین شد.غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین و علی زمانی فرمانده تیپ ۱۱۶ مکانیزه هجومی شهید صفوی قزوین  با حضور در منزل این شهید،‌ خانواده شهید عباسعلی نوروزی را پس از ۳۳ سال از چشم‌انتظاری درآوردند.
ش
 
کد مطلب: 439705
مرجع : فارس