حسینی: برای جذب مخاطب در هیأت نیاز به کار محیرالعقول نیست

فارس , 5 بهمن 1400 ساعت 14:16

سید مهدی حسینی مداح اهل بیت(ع) گفت: امام صادق(ع) در روایتی می‌فرمایند همانطور که شما اسم ما را می‌برید مردم قلوبشان به ما جذب می‌شود، براین اساس اصلا لازم نیست برای جذب مخاطب و گرمی روضه کارهای محیرالعقول و خاص کرد.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:   سید مهدی حسینی مداح اهل بیت(ع) در حاشیه برنامه شب گذشته جهان‌آرا در شبکه افق در خصوص بیانات رهبر انقلاب در خصوص اینکه به هر قیمت نباید به دنبال جذب مخاطب بود، گفت: این آفت از دو جهت حاصل می‌شود اول از لحاظ عدم معرفت و شناخت قلبی مقام امام و دومی تسلط نداشتن روی محتوای عقیدتی و دینی است. امام صادق(ع) در روایتی می‌فرمایند همانطور که شما اسم ما را می‌برید مردم قلوبشان به ما جذب می‌شود، براین اساس اصلا لازم نیست برای جذب مخاطب و گرمی روضه کارهای محیرالعقول و خاص کرد.

وی افزود: برای ذکر مصیبت همین که با صداقت، حال خوب، حال بکاء و اشک وارد شویم و بگوییم صلی الله علیک یا اباعبدالله کافیست. اگر صداقت و حال خوب باشد، به مردم منتقل می‌شود و حال آنان هم خوب می‌شود و نیازهای به کارهای دیگر نیست.


حسینی با اشاره به اینکه تمام این کجروی‌ها به دلیل این است که استاد بالای سر نبوده است، گفت: اگر استاد ادبیات و شعر و بزرگتر مداحی بالای سر نباشد تا من مداح سرخم نکنم، این اشکالات ایجاد خواهد شد و فرد تصور می‌کند یک شعر با چند اشکال ادبی و غلطی را صرفاً در مجلس خود می‌خواند و توجه به عواقب آن ندارد.

این مداح اهل بیت(ع) گفت: یکی از مشکلات امروز هیأت‌ها، امام شناسی است. مداح زمانی که بنا دارد پیش فلان مرجع و عالم بخواند بسیار مراقب است تا حرف صحیح و متقن بزند و اعراب رعایت کند و شعر خوب بخواند اما در مجلس خودمان توجهی نداریم. در حالیکه در امام‌شناسی باید ایمان داشته باشیم که ذوات مقدسه از جمله حضرت زهرا(س) در مجلس ما حاضر هستند و حرکات ما را توجه می‌کنند بنابراین این کم‌کاری ما مداحان است باید همیشه سخت بگیریم و بدانیم اهل بیت(ع) حاضر هستند و همیشه به اعمال ما توجه دارند و نمره اصلی را آن‌ها به ما می‌دهند.
پ
ش


کد مطلب: 439663

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/439663/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir