تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷
 

واکنش توئیتری‌ها به «مداحی موسیقی پاپ نیست»

Share/Save/Bookmark
 
سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار مداحان اهل‌بیت با واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی همراه بود. کاربران بخش‌های مختلفی از این سخنان را به اشتراک گذاشتند
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار مداحان اهل‌بیت با واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی همراه بود. کاربران بخش‌های مختلفی از این سخنان را به اشتراک گذاشتند. تذکرات رهبر معظم انقلاب درخصوص مداحی و همچنین کار‌های جهادی و جهاد روشنگری و تبیین از پربازخوردترین بخش‌های سخنرانی معظم له در شبکه‌های اجتماعی بود. کاربران این سخنان را آسیب‌شناسی‌ای جدی در حوزه مداحی و فعالیت‌های جهادی دانستند. همچنین برخی از کاربران از مصادیق فرمایش رهبر انقلاب نوشتند. برخی نیز عیناً متن بخش‌هایی از فرمایشات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (حفظه الله) را به اشتراک گذاشتند.

در ادامه بخش‌هایی از توئیت‌های کاربران در خصوص فرمایشات رهبر انقلاب را مرور کرده‌ایم.

آرش فهیم:
۱۱ سال قبل در گزارشی به تلاش دشمن برای آلوده‌سازی و انحراف در عزاداری و ورود موسیقی پاپ و عرفان‌های کاذب و... به برخی از هیئت‌های عزاداری برای معصومین پرداخته بودم. بیانات امروز رهبر انقلاب نشان داد که مسئله انحراف و نفوذ به فرهنگ سوگواری برای اهل بیت، یک مسئله حیاتی است.

حسین الهی:
به مناسبت دیدار رهبر انقلاب با مداحان و نکاتشون در مورد تبدیل نشدن مداحی به موسیقی پاپ سؤالی از مداحان محترم دارم: احساس نمی‌کنید ذکر حسین گفتن در بسیاری از شورخوانی‌ها تنها به جهت تنظیم ریتم است و از لحاظ محتوایی کاملاً بی‌ارتباط؟ به نظرتون این کار در شأن اسم حضرت ارباب است؟

سیدعلی عابدی:
از آنجا که حوزه علمیه نهاد‌های فرهنگی هیئت‌ها و مداحان محترم هیچ تلاشی برای فرهنگسازی و استودیویی نشدن فضای هیئت‌ها نکردند، بار دیگر رهبر انقلاب تذکر دادند مداحی، موسیقی پاپ نیست که برای جذب جوانان از هر آهنگ و نوایی استفاده شود.

محمدصادق عبداللهی:
جمله آقا که فرمودند مداحی موسیقی پاپ نیست، یک دنیا حرف دارد. فقط هم شامل شعر، لحن و موسیقی مداح نیست، همه کار‌هایی که امروز در هیئت‌ها مد شده مثل نورپردازی‌های غیرمتداول، دکور آنچنانی، کلیپ‌ها، عکس‌های منتشر شده، اکو‌ها و... را هم در برمی‌گیرد.

فائزه طلایی:
رهبر انقلاب: «برخی مواقع یک حرف سست یا یک بیان نارسا و غلط، دستاویز زیر سؤال بردن اسلام و تشیع و حمله به علمای بزرگ و معارف دینی می‌شود» مراقب بار کلمات و حرفامون تو این فضا خیلی باید باشیم.

محمد سیستانی:
رهبری در دیدار با مداحان: «باید مراقبت شود تا ترکیب مداحی و حقیقت و هویت آن از بین نرود. برخی مواقع یک حرف سست یا یک بیان نارسا و غلط، دستاویز زیرسؤال بردن اسلام و تشیع و حمله به علمای بزرگ و معارف دینی می‌شود، بنابراین استفاده از مطالب مستند و مقتن حتماً در برنامه کاری مداحان باشد.»

محسن مهدیان:
در اربعین فرمودند: «کار امام سجاد تبیین مجاهدانه بود.» در میلاد حضرت زینب فرمودند: «این بزرگوار جهاد روایت راه انداخت» در میلاد حضرت زهرا نیز از جایگاه آن حضرت در روشنگری گفتند. در انتها نیز دعا کردند: «پروردگارا ما را از سربازان جهاد عظیم روزگار که جهاد تبیین است قرار بده» حرف تمام است.

محمد کرمانی:
اینکه رهبر انقلاب فرمودند به هر کار خوبی جهاد نمی‌گویند، یک آسیب‌شناسی جدی در مفاهیم انقلاب اسلامی است. جهاد یعنی یک کار نقطه زنی جدی، نه اینکه کار‌های روتین و متداول خود را به اسم جهاد نسخه‌پیچی کنیم.

ش
کد مطلب: 439625
مرجع : جهان نیوز