تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۴
 

«انقلاب ناموفق»! گزاره مورد علاقه جریان خاص در طلیعه دهه فجر

Share/Save/Bookmark
 
طی سال‌های اخیر همواره در طلیعه سالگرد فجر انقلاب اسلامی شاهد کنایه‌زنی‌های برخی رجال اصلاحات به انقلاب اسلامی و کتمان بیشتر دستاوردهای آن هستیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: غلامرضا ظریفیان از فعالان جریان چپ در بخشی از یک مصاحبه که سایت جماران آنرا منتشر کرد، گفته است:‌ امام از منظر یک نگاه دقیق الهیاتی به دنبال یک جامعه منهای فقر است و معتقد است فقر عامل آسیب‎های بسیاری می‎ باشد و امام یکی از عوامل مهم فقر را خوی کاخ ‎نشینی در بین مدیران و مسئولان جامعه می ‎دانست. -امام- معتقدند باید به شدت مراقبت کرد در یک نظام دینی کسانی که اهل تکاثر مالی هستند، در عرصه قدرت قرار نگیرند؛ چون این با توزیع عادلانه قدرت و ثروت در تعارض است؛ بنابراین این مقدمه را از این جهت گفتم که در واقع گفته باشم امام با یک مبانی کاملاً تئوریک و متکی بر قرآن و سیره پیامبر و اهل بیت به مسئله کوخ‎ نشینی و کاخ ‎نشینی می‎ پرداخت.

او در ادامه تصریح می‌کند: امام خوی کوخ‎ نشینی را مبتنی بر یک منطق الهیاتی طراحی می‎ کرد و معتقد است باید یک نظام اسلامی مبتنی بر این خوی تلاش کنند تا همه منابع کشور را که متعلق به همه آحاد ملت است در خدمت یک نظام جامع و رفاه اجتماعی دربیاورند و با یک مدیریت درست جامعه منهای فقر را در کشور ایجاد کنند. اگر چنین جامعه‎ ای محقق شد، آن زمان است که ما می‎ توانیم آثار این جامعه عادلانه را در معنویت درست و توحید صحیح و نظام اخلاقی درست جستجو کنیم.

*طی سال‌های اخیر همواره در طلیعه سالگرد فجر انقلاب اسلامی شاهد کنایه‌زنی‌های برخی رجال اصلاحات به انقلاب اسلامی و کتمان بیشتر دستاوردهای آن هستیم.

اظهارات کنایه‌آمیز ظریفیان و اشاره‌های تلویحی او به کارنامه فعلی نظام جمهوری اسلامی در حالی است که اتفاقا امام راحل در هدف خود مبنی بر ایجاد جامعه بدون "فقر مطلق" موفق شد و آمارهای جهانی حاکی از آن است که نرخ فقر مطلق نزدیک به 6 درصد در ابتدای انقلاب اسلامی هم‌اکنون به کمتر از 1 درصد رسیده است.

هدف و مسیری که البته توسط جانشین خلف امام راحل یعنی آیت‌ا... خامنه‌ای نیز دنبال شد و ایران اسلامی امروز اگرچه همچون تمام اقتصادهای دیگر جهان با مشکلاتی مثل گرانی مواجه است اما مواهب بزرگی مثل مالیات، سوخت و نان ارزان نیز برخوردار است. مواهبی که ایران بوسیله آنها در جایگاه سیرترین کشورهای جهان نیز قرار گرفته است.

از طرفی دقت شود که به گواه اندیشمندان علم سیاست، کشوری که در عرصه هژمونی و امکانات دفاعی به رتبه تأثیرگذاری و حفظ امنیت خود و دیگران می‌رسد یعنی که توانسته یک اقتصاد درونزا و مقاومتی قوی را نیز به منصه ظهور برساند و از مشکلاتش سبقت بگیرد.

اینکه چرا آقای ظریفیان و دوستان ایشان که مدعی خط امام هستند از بیان این موفقیت‌ها و مثبتات اقتصادی امام روح‌ا... عاجزند و در این زمینه لکنت دارند محل سؤال و تأمل است. اگرچه برخی محافل تحلیلی معتقدند لکنت و انکار اصلاح‌طلبان ستادی از آنروست که آقایان قصد ایجاد فتنه اقتصادی در کشور دارند و بیان مثبتات کشور موجب خیس شدن هیزم گردآمده برای این فتنه خواهد شد!

ش
کد مطلب: 439394
مرجع : جهان نیوز