تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۱
 

گروه‌های فلسطینی برای مذاکره در الجزائر جمع شدند

Share/Save/Bookmark
 
جنبش فتح از ورود گروههای فلسطینی به الجزائر برای بحث در خصوص پرونده آشتی ملی خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «منیر الجاغوب» رئیس دفتر رسانه‌ای جنبش فتح امروز (یکشنبه) از ورود نمایندگان شش گروه فلسطینی به الجزائر برای مذاکره با یکدیگر خبر داد.

به نوشته سما نیوز، او گفت که هیأت فتح به ریاست «عزام الاحمد» و با حضور «دلال سلامه» و «محمد المدنی» از اعضای کمیته مرکزی به الجزائر رفته‌اند. در این گفت‌وگوها «فایز ابوعطیه» سفیر فلسطین در الجزائر نیز حضور دارد.

جنبش فتح، جنبش حماس، جهاد اسلامی فلسطین، جبهه مردمی، جبهه دموکراتیک و جبهه مردمی برای آزادی فلسطین - فرماندهی کل گروههایی هستند که قرار است در راستای حل اختلافات میان خود به گفت‌و‌گو بنشینند.

ایده برگزاری این گفت‌و‌گوها در جریان دیدار میان «عبدالمجید تبون» رئیس‌جمهور الجزائر با «محمود عباس» در تاریخ ششم دسامبر سال گذشته مطرح و در خصوص آن توافق شد. چند روز پس از سفر محمود عباس، یک هیأت حماس نیز به ریاست «سامی ابو زهری» به الجزائر رفت و با مقامات این کشور به گفت و‌گو نشست. اسماعیل هنیه پیش از این گفته بود که حماس هیچ پیش شرطی برای برگزاری این گفت‌و‌گوها ندارد.

محافل الجزائری امید دارند که با نشست گروههای فلسطینی رو در روی یکدیگر، گام بزرگی در راستای حل اختلافات و رسیدن به راه‌حل‌های قابل اجرا، برداشته شود.

ش
کد مطلب: 439310