دبیرکل نجباء: دنیا چشمان خود را به روی جنایات آل سعود بسته است

فارس , 23 دی 1400 ساعت 12:52

دبیرکل جنبش نجبای عراق با بیان اینکه دنیا از جنایات عربستان سعودی در چشم‌پوشی کرده است، گفت که این گروه صدای ملت‌های مظلوم شبه‌جزیره خواهد بود.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «اکرم الکعبی» دبیر کل جنبش النجباء در واکنش به اعدام دو جوان شیعه بحرینی در عربستان سعودی،  سکوت و انفعال جهانیان در قبال جنایات حکّام عربستان را مورد انتقاد قرار داد و تأکید کرد که جنبش نُجَباء در کنار ملت‌های تحت ظلم رژیم سعودی خواهد ایستاد و صدای آنان خواهد بود.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در پیامی با انتقاد از چشم‌پوشی جهانیان بر جنایات فجیع و ضدانسانی آل‌سعود، نوشت: «رژیم وهابی ـ تکفیری همچنان شدیدترین انواع ظلم و سرکوب را در حق پیروان اهل‌بیت علیهم‌السلام در نقاط مختلف مرتکب می‌شود.»

شیخ «اکرم الکعبی» ضمن اشاره به صدور حکم اعدام در حق شماری از جوانان بحرینی، این اقدام را «طایفه‌گرایانه» خواند و ادامه داد: «آل‌سعود تا کی بناست به نسل‌کشی شهروندان بی‌گناه در بحرین و منطقه ادامه دهد؟ و تا چه زمانی قرار است سکوت و چشم‌پوشی در قبال این جنایات استمرار داشته باشد؟».

وی در پایان خطاب به ملت‌های تحت ظلم رژیم سعودی تصریح کرد: «ما در کنارتان خواهیم ایستاد و به حمایت از شما ادامه خواهیم داد. ما صدای شما خواهیم بود؛ صدایی که به آسمان می‌رسد تا ضمن تحقق عدالت، به یاری خداوند، حق پیروز شده و باطل از بین برود».

رژیم سعودی در سال ۲۰۱۵ دو معارض بحرینی به نام‌های «جعفر سلطان» و «صادق ثامر» را ربود و پس از قریب به یکصد روز نگهداری در مکانی نامعلوم، آن‌ها را به زندان منتقل کرد. دادگاه عربستان به‌تازگی از صدور حکم اعدام برای این دو جوان شیعه خبر داد.

ش


کد مطلب: 439183

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/439183/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir