تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۸
 

دیدار اسماعیل هنیه با امیرعبداللهیان در دوحه

Share/Save/Bookmark
 
وزیر امور خارجه در دیدار اسماعیل هنیه در دوحه بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از دفاع مشروع مردم و مقاومت فلسطین در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس عصر امروز (سه‌شنبه) با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در مقصد دوم سفرش به حوزه خلیج فارس و به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات قطری در دوحه حضور دارد، در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در قطر دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

 

 

وزیر امور خارجه در این دیدار با تشریح دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص قضیه فلسطین، به عنوان مشکلی ساخته شده در قلب امت اسلامی و از سوی رژیم کودک کش صهیونیستی، تحت حمایت غرب، جنایات وحشیانه اشغالگران صهیونیست علیه قدس، مسجد الاقصی، غزه و سرزمین‌های اشغالی فلسطین،  تجاوزات و جنایات رژیم اشغالگر علیه ملت و مقدسات فلسطین را محکوم کرد و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران در دفاع مشروع مردم و مقاومت فلسطین در برابر اشغال گری رژیم صهیونیستی را مورد تاکید قرار داد.

 

 

 

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از مبارزه مردم فلسطین در مسیر مبارزه با تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی، خواستار تحرک و بسیج مواضع اسلامی و عربی و بین‌المللی به منظور اتخاذ مواضعی قاطع علیه سرکشی‌های این رژیم شد.

وزیر امور خارجه همچنین ۲۳ آذر ماه در تماس تلفنی با اسماعیل هنیه با تأکید بر استمرار حمایت ایران از مقاومت مردم فلسطین، رژیم صهیونیستی را ریشه مشکلات منطقه خواند و گفت: کشورهایی که در مسیر عادی سازی روابط با این رژیم هستند، خلاف امنیت و مصالح منطقه و امت اسلامی حرکت می‌کنند. (اینجا بخوانید)

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس ۱۳ شهریور ماه نیز در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از فلسطین و مقاومت قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان امروز همچنین با امیر قطر و معاون نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی دیروز نیز در مسقط با معاون سلطان عمان و همتای عمانی دیدار و گفت‌وگو کرد. وی همچنین با محمد عبدالسلام مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن دیدار کرد.

ش

کد مطلب: 439085
مرجع : فارس