تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۹
 

رئیسی: دولت را با ۷۰۰ نفر فوتی روزانه تحویل گرفتیم/ گرانی‌های اخیر نتیجه تصمیمات نادرست گذشته است

Share/Save/Bookmark
 
رئیس جمهور در دیدار با آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه گرانی و تورم به زودی متوقف می‌شود گفت: گرانی‌های اخیر نتیجه تصمیمات نادرست گذشته است و آثار تصمیمات ما در ماه‌های آینده روشن می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  رئیس جمهور در جریان سفر استانی به قم و در ادامه دیدارهایش با مراجع و علما، ‌‌با آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله رئیسی در این دیدار با بیان اینکه سفر به استان‌ها در دستور کار دولت است گفت: سفر به استان‌ها برکات بسیاری دارد، زیرا بررسی مشکلات از نزدیک برای رفع آن‌ها بسیار تاثیرگذار است.کار کارشناسی در خصوص مشکلات قم از مدتی قبل انجام شد و در این سفر بر رفع آن‌ها در جلسات و دیدار‌ها تاکید شد.

آیت الله سبحانی نیز در این دیدار با بیان اینکه برای حل مشکلات فرهنگی خصوصا حجاب و عفاف باید از مدارس و دانشگاه ها اقدام کرد، گفت: باید به این موضوعات فرهنگی و حجاب و عفاف توجه ویژه شود و از مدارس و دانشگاه‌ها برای علاج آن با انتخاب روسای انقلابی و دلسوز اقدام شود. 


وی به مشکلاتی از جمله ساخت مونور‌یل در قم اشاره کرد و از حجت الاسلام و المسلمین رئیسی خواست نسبت به سر و سامان دادن به این موضوع با نظر کارشناسان اقدام کند.

دیدار رئیس جمهور با آیت الله نوری همدانی
آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید شیعه که صبح امروز در دفتر این مرجع انجام شد، با بیان اینکه گرانی و تورم به زودی متوقف می‌شود گفت: گرانی‌های اخیر نتیجه تصمیمات نادرست گذشته است و آثار تصمیمات ما در ماه‌های آینده روشن می‌شود.

آیت الله رئیسی افزود: دولت سیزدهم برای کنترل تورم اقداماتی انجام داده و همچنین برخی فعالیت‌های تورم زا را متوقف کرده است و بر اساس همین تصمیم‌ها شاهد روند کاهشی تورم هستیم.


رئیس جمهور در ادامه از عزم دولت برای کنترل و مهار کرونا خبر داد و گفت: دولت سیزدهم در حالی دولت را تحویل گرفت که روزانه ۷۰۰ نفر فوتی داشتیم، اما با اقدامات صورت گرفته این روند به خوبی مهار شده است. با سرعت گرفتن واکسیناسیون در کشور وضعیت مطلوبی نسبت به دیگر کشور‌ها داریم و آمار فوتی‌ها به مراتب کم شده است.

وی همچنین به وجود برخی از مشکلات در استان قم اشاره کرد و گفت: طرح‌های نیمه‌تمام، بیکاری و مشکل مسکن از عمده‌ترین مشکلات مردم است که در این سفر مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
 
دیدار رئیس جمهور با آیت الله جوادی آملی
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دیدار با آیت الله جوادی آملی گفت: دولت از ابتدا اصل را بر تعامل با دنیا به ویژه همسایگان گذاشته است.

وی افزود: در همین چند ماه کار دولت جدید بین ۳۰ تا ۴۰ درصد صادرات به کشورهای همسایه افزایش یافته است.

رئیسی گفت: کشورهای همسایه طالب محصولات کشاورزی و صنعتی ایران هستند و فقط باید درست ارائه شود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در ادامه به واکسیناسیون گسترده مردم در برابر بیماری کرونا در این چند ماه اشاره کرد و افزود: در شروع کار دولت جدید روزانه ۷۰۰ خانواده داغدار می‌شدند به حمدلله شرایط کنونی با واکسیناسیون بسیار مطلوب شده است.
 

وی گفت: با مناسب شدن شرایط کشور در خصوص بیماری کرونا مدارس و دانشگاه‌ها به صورت حضوری فعالیت خود را از سر گرفتند.

رئیسی تاکید کرد: تمام تلاش دولت بر این است که سیاست‌های تورم‌زا را کنار بگذارد تا شاهد کاهش نرخ تورم باشیم.

رئیسی به مشکلات معیشتی هم اشاره و ابراز امیدواری کرد با استفاده از تمام ظرفیت‌های کشور این مشکل کاهش یابد.
 
رئیسی در دیدار با آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
با فعالسازی ظرفیت های کشور امکان رسیدن به رشداقتصادی ۸ درصد وجود دارد
سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در دیدار با آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم به صورت شبانه روز در حال فعالیت برای حل مشکلات مردم است، تصریح کرد: رفع مشکل کسری بودجه سال جاری از دغدغه های ما است.

آیت الله رئیسی ضمن بیان اینکه با تلاش دولت برخلاف گذشته استقراض از بانک مرکزی انجام نمی‌شود، اظهار داشت: دولت در دو جبهه خنثی سازی و رفع تحریم ها فعالیت می‌کند و با فعالسازی ظرفیت های کشور امکان رسیدن به رشداقتصادی ۸ درصد وجود دارد.

دکتر رئیسی با اشاره به مشکلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی، گفت: کارگروهی برای رفع این مشکلات در قم تشکیل شد تا پیگیر حل مشکلات فرهنگی باشد.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی نیز در این دیدار با توجه به جایگاه ویژه شهر قم در جهان اسلام، گفت: با توجه به اینکه قم متعلق به تمام جهان اسلام است و در این شهر حرم حضرت معصومه (س)، مسجد جمکران و حوزه علمیه فعال است و سالیانه میلیون ها رفت و آمد به این شهر انجام می‌شود لذا راه اندازی فرودگاه قم از ضروریات است.

این مرجع تقلید با تاکید بر لزوم اصلاح نظام بانکداری بیان داشت: مردم از دست بانک ها ناراحت هستند چراکه بانک‌ها به کسی پاسخگو نیستند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به گرانی در کشور تصریح کرد: این مشکل باید ریشه ای حل شود. سو استفاده از واردات و قاچاق از جمله ریشه های گرانی است.
این مرجع تقلید با انتقاد از وضعیت حجاب در جامعه تصریح کرد: با کار فرهنگی و نه با فشار باید این مشکل را حل کرد.
 
دیدار رئیس جمهور با آیت‌الله علوی‌گرگانی
رئیس جمهور در جریان سفر استانی به قم و در ادامه دیدارهایش با مراجع و علما، ‌‌با آیت‌الله علوی‌گرگانی از مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی در این دیدار با بیان اینکه ‌باید از نظرات کارشناسان و جوانان نخبه برای بهبود وضعیت کشاورزان بهره ببرید و با امید به آینده حرکت کنید و با ابراز خرسندی از سفرهای استانی و دیدارهای مردمی رئیس جمهور اظهار داشت: دیدارهای رو در رو و اطلاع از مشکلات مردم عملی بسیار پسندیده و شایسته است.

وی با بیان روایتی از امام صادق(ع) که فاصله بین حق و باطل را چهار انگشت دانستند، افزود: آنچه که گوش می شنود احتمال خطا در آن زیاد است ولی آنچه که به چشم دیده می شود به حق نزدیک تر است، لذا حضور شما در میام مردم موجب می شود بهتر از مشکلات مردم اطلاع کسب کنید.
 

آیت‌الله علوی‌گرگانی با تاکید بر وجود کمبودها در جامعه بیان کرد: هر چقدر کمبودها جبران شود شایسته است،نباید طرح جدید عمرانی آغاز شود و در تکمیل طرح‌های نیمه تمام اولویت ها را مد نظر قراردهید.

وی یادآور شد: موضوع آب و مدیریت منابع آبی کشور اهمیت فوق العاده ای دارد و ما در برخی مناطق که مشکل کمبود آب هم ندارند، باز شاهد عدم مدیریت صحیح هستیم که لازم است حساسیت نشان دهید.

وی در پایان به وضعیت نابسامان فرهنگی کشور اشاره کرد و افزود: کم توجهی به موضوع فرهنگ دینی در جامعه اثرات نامطلوبی در جامعه گذاشته است که باید با برنامه ریزی صحیح اقدام عاجل صورت گیرد.
 

حضور رئیس جمهور در نماز جمعه قم
 آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری اسلامی ایران در دومین روز از سیزدهمین سفر استانی خود پس از دیدار با مراجع تقلید، با حضور در مصلی قدس در نماز جمعه عبادی سیاسی این هفته قم شرکت کرد.

دیدار با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و برگزاری نشست خبری با اهالی رسانه از دیگر برنامه‌های عصر امروز رییس جمهور در آخرین روز سفر به استان قم است.

آیت الله سعیدی امام جمعه قم نیز در خطبه های نماز جمعه با اشاره به حضور رئیس جمهور در جمع نمازگزاران خطاب به وی گفت: با جدیت و تلاش امید و اعتماد مردم به نظام را جلب کردید، امیدواریم این نعمت تا آخر با شما باشد ائمه جمعه قم از شما تشکر کرده و می خواهیم نسبت به مسئله فرهنگی شهر قم اهتمام ورزید.

ش
کد مطلب: 438656