تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰
 

تلاش برای احیا با انتشار خبر یک دیدار مرسوم

Share/Save/Bookmark
 
«دیدار رهبری با روحانی یک امر کاملاً عادی و مرسومه! جریان اصلاحات آن‌قدر کفگیرش در مناسبات سیاسی به ته‌دیگ خورده که بیچاره می‌خواد از یه دیدار مرسوم و معمول برای خودش حیثیت سیاسی- اجتماعی بخره»
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: انتشار اخباری مبنی بر دیدار حسن روحانی، رئیس‌جمهور پیشین، با رهبر معظم انقلاب گمانه‌های بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت. کاربرانی مدعی شده‌اند در این دیدار روحانی گفته سه کار مهم خرید واکسن، رساندن توافق مجدد به امضا و پر کردن خزانه دلاری را برای دولت سیزدهم به جا گذاشته است هرچند این حرف‌ها با واکنش‌های طنزی همراه بود. برخی کاربران این دیدار را امری عادی تلقی کردند که در خصوص سایر رؤسای پیشین جمهور نیز مرسوم بوده. عده‌ای دیگر انتشار خبر را تلاشی از سوی روحانی برای احیای خود دانستند و برخی نیز از گمانه‌هایی درباره تمایل روحانی برای نشستن بر صندلی ریاست مجمع تشخیص خبر دادند. عده‌ای از طرفداران سابق روحانی نیز با مهم جلوه دادن این دیدار آن را حامل پیام‌هایی مهم قلمداد کردند. در ادامه تلاش شده است تا مروری داشته باشیم بر بخشی از واکنش‌های گروه‌های مختلف در این خصوص.

پوریا فاضل: دیدار رهبری با روحانی یک امر کاملاً عادی و مرسومه! جریان اصلاحات آن‌قدر کفگیرش در مناسبات سیاسی به ته‌دیگ خورده که بیچاره می‌خواد از یه دیدار مرسوم و معمول برای خودش حیثیت سیاسی- اجتماعی بخره.

م. گیوه‌کی: دیدار روحانی با رهبری، دیداری متعارف بوده همچون خیلی از دیدار‌های دیگر. عملیات رسانه‌ای حامیان روحانی و اصلاح‌طلبان و مواجهه‌ای از جنس «اخبار خاص»، بیانگر دستان کوتاه آنان است. داستان‌سرایی‌های آن‌ها در خصوص تغییرات مجمع تشخیص مصلحت یک نوحه‌سرایی است بابت شکست پروژه احیای روحانی!

سیدپویان حسین‌پور: انتشار خبر دیدار روحانی با رهبر انقلاب، پروژه‌ای است که حامیانش برای احیای او طراحی کرده‌اند! و جالب اینکه پروژه تحمیل روحانی برای عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، در حالی طراحی شده است که او در سال‌های گذشته، بار‌ها تأکید داشته که رئیس‌جمهور باید رئیس مجمع هم باشد.

عبدالله متولیان: شنیده شده که آقای... خدمت رهبری پیغام آورده که روحانی مایله که حکم ریاست مجمع تشخیص مصلحت براش زده بشه! گفته شده که پاسخ تلویحی این بوده که ایشون در تمام هشت سال رئیس‌جمهوری چند بار در مجمع شرکت کرد که حالا چنین توقعی داره؟

کاربری با نام سیدمحمد: روحانی رفته دیدار رهبری، هِی گفته راه خرید واکسن رو من باز کردم! راه فروش نفت رو من باز کردم! راه برگشت پولا رو من باز کردم!... خلاصه هر کاری رئیسی کرده رو هِی گفته من بودم، من بودم... رهبری هم یحتمل گفتن «باشه تو خوبی».

محمدرضا عقیقی: ‌رئیس‌جمهور‌های دنیا کارشون که تموم میشه میرن پی تجارت و مزرعه و دانشگاه و... من نمی‌دونم چرا اینجا هر کی دوره خدمتش و ریاستش تموم میشه می‌دوئه دنبال یه صندلیه دیگه؟

محمد کرمانی: روحانی نیز مثل خاتمی، هاشمی و احمدی‌نژاد به دنبال حفظ خود در پشت صحنه قدرت است. شاید می‌خواهد درایت هاشمی را به خرج دهد و در یک مسیر آرام چهره‌اش را ترمیم و احیا کند تا مثل احمدی‌نژاد نشود که از طمع بیش از حد قدرت و تمامیت‌خواهی، خودش خودش را حذف کند.

بهروز عزیزی: دیدار خصوصی رهبر انقلاب با حسن روحانی پیام‌های زیادی دارد. یکی از مخاطبین پیام این دیدار کسانی هستند که توهم محاکمه روحانی را در سر داشتند.

ش
کد مطلب: 438553
مرجع : جهان نیوز