تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۸
 

رضایت مردم را بر رضایت خواص ترجیح می‌دهیم/ برخلاف سیاه‌نمایی‌ها آینده را بسیار روشن می‌بینم

Share/Save/Bookmark
رضایت مردم را بر رضایت خواص ترجیح می‌دهیم/ برخلاف سیاه‌نمایی‌ها آینده را بسیار روشن می‌بینم
 
همزمان با شانزدهم آذر روز دانشجو، رئیس جمهور به دانشگاه شریف رفت تا دیداری صریح، شفاف و دانشجویی با دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف داشته باشد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:
محورهای اظهارات رئیس جمهور:

*لایحه حذف ارز ترجیحی با مطالعه و حساب شده تدوین و ارائه شد و برخی مطالب مطرح شده درباره پس گرفتن آن از مجلس، صحت ندارد و خلاف واقع است.

*فوریت برسی این لایحه در مجلس رای نیاورده است.

*اقتصاد ما نیاز به جراحی دارد و حاضریم برای سامان یافتن اقتصاد کشور و زندگی مردم از آبرویمان مایه بگذاریم.

*برخلاف سیاه‌نمایی‌ها آینده را بسیار روشن میبینم.

*هر اقدام اقتصادی که دولت بخواهد انجام دهد، مردم و فعالان اقتصادی را در جریان می‌گذارد.

*در ماجرای حمله سایبری می خواستند فتنه بزرگی در کشور ایجاد کنند اما آنچه سبب ایجاد آرامش شد این بود که مردم احساس کردند دولت در کنار آنهاست و با همه توان تلاش می‌کند مشکل را حل کند.

*امید به‌ آینده و اعتماد مردم را سرمایه بسیار ارزشمند برای دولت می دانیم و برای افزایش آن تلاش می کنیم.

*دولت سیزدهم شبانه روز کار می‌کند. تیم اقتصادی دولت هماهنگ است و ما برنامه اقتصادی روشنی داریم.دولت در همین گام نخست سند مالی بودجه 1401 را مبتنی بر سند تحول تدوین کرده تا کسری نداشته باشد و تورم زا نباشد.
 
*در دوگانه رضایت خواص و رضایت عموم مردم، رضایت مردم را بر رضایت خواص ترجیح می‌دهیم.

*خبر دقیق داریم عده‌ای شبانه‌روز در تلاشند همزمان با مذاکرات، نرخ ارز را بالا ببرند و مذاکرات را به اقتصاد گره بزنند تا خواسته‌های خود را به ملت تحمیل کنند. دستگاه‌های اطلاعاتی پیگیر معرفی افراد هستند.

*برخی از این افراد در داخل و برخی نیز در خارج از کشور در محافل و فضای مجازی و واقعی به دنبال بالا بردن قیمت ارز هستند.

*منابع ارزی موجود در وضعیت خوبی قرار دارد و برخلاف روزهای اولی که دولت را تحویل گرفته‌ایم نگران وضع نیستیم. فروش نفت نیز به رغم تهدیدها و تحریم‌ها شرایط خوبی دارد و صادرات نفت و میعانات بیش از گذشته افزایش یافته است لایحه حذف ارز ترجیحی با مطالعه و حساب شده تدوین و ارائه شد و برخی مطالب مطرح شده درباره پس گرفتن آن از مجلس، صحت ندارد و خلاف واقع است

*به هیچ شرکت دولتی اجازه واردات کالاهایی را نمی‌دهیم که مشابه ‌آن با کیفیت مناسب در داخل کشور تولید می‌شود. اینکه اعتراض با اغتشاش تفاوت دارد و جرم سیاسی با جرم امنیتی متفاوت است. نقد و نقدپذیری را زمینه‌ساز رشد کشور می‌دانیم و به نقدها توجه می‌کنیم
کد مطلب: 437798