تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱
 

قیمت نفت 3 دلار بالا رفت

Share/Save/Bookmark
قیمت نفت 3 دلار بالا رفت
 
قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت احتمال اقدام اوپک پلاس در واکنش به پیدا شدن سویه جدید ویروس کرونا، 2.81 دلار بالا رفت و به بشکه ای 75.53 دلار رسید.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: پس از سقوط قیمت نفت در روز جمعه و گمانه زنی ها در مورد اقدام احتمالی اوپک پلاس برای توقف افزایش تولید در واکنش به شیوع ویروس اومیکرون قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت اما احساس حاکم بر بازار محتاطانه است زیرا اطلاعات کمی در مورد این سویه جدید کرونا در دسترس است.
هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 2 دلار و 81 سنت افزایش 75.53 دلار فروخته شد. این نوع نفت در روز جمعه 9.50 دلار افت قیمت را ثبت کرده بود.
هر بشکه نفت خام آمریکا با 3 دلار و 12 سنت افزایش 71.27 دلار معامله شد.
قیمت نفت در روز جمعه بیش از 10 درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش یک روزه از آوریل 2020 به شمار می رود؛ این کاهش سرمایه گذاران را در سراسر بازارهای مالی به وحشت انداخت.
این نگرانی وجود دارد که سویه جدید بتواند بهبود اقتصاد جهانی را از ریل خارج کند و احتمالا به تقاضا برای نفت آسیب بزند. در عین حال، بر نگرانی ها در مورد مازاد عرضه بیفزاید.
تاتسوفومی اوکوشی، اقتصاددان ارشد بازار گفت: «ما شاهد بهبود نسبتی قیمت نفت نسبت به افت بیش از حد روز جمعه بودیم.»
«اگر بازار با کاهش بیشتر قیمت مواجه شود، اوپک پلاس احتمالا روند افزایش تولید خود را برای تقویت قیمت نفت متوقف خواهد کرد.»
سوی جدید کرونا موسوم به اومیکرون در هلند، دانمارک، استرالیا دیده شده و بسیاری از کشورها محدودیت های مسافتی اعمال کردند.
کد مطلب: 437512