تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸
 

جلسات سه‌شنبه‌های مجلس صد درصد نظارتی می‌شود

Share/Save/Bookmark
 
عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه 216 تحقیق و تفحص در مجلس در نوبت رسیدگی است، گفت: جلسات مجلس در روزهای سه‌شنبه از این پس صد درصد به امور نظارتی پارلمان اختصاص داده می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز صبح شورای هماهنگی هیأت رئیسه با روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس گفت: در این جلسه بر استمرار جلسات مشترک مجلس و دولت تاکید شد و حاضران در جلسه بر این نظر بودند که استمرار این جلسه در خدمت‌رسانی به مردم می‌تواند مؤثر باشد.

وی با اشاره به نشست مشترک مجلس و دولت در روز سه شنبه هفته جاری اظهار داشت: در این جلسه در خصوص دستور کار جلسه روز چهارشنبه نیز بحث و تبادل نظر شد و بنا شد تا بررسی بودجه سال 1400 و بودجه سال آینده عمده دستورکار جلسه مشترک مجلس و دولت باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس افزود: بودجه 1400 به درستی اجرایی نشده و به عنوان مثال در مورد تبصره 14 بودجه 103 درصد اعتبار تخصیص یافته و پرداخت شده، اما به نحو صحیح به مصرف نرسیده است و در مقابل در مورد تعدادی از تبصره‌های بودجه حتی آیین نامه اجرایی آن نوشته هم نشده است.

سلیمی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در مورد تبصره مربوط به بورس آیین نامه این تبصره در دولت قبل نوشته نشده و دولت آقای رئیسی از آبان ماه کار تدوین آیین نامه این تبصره را استارت زده است.

وی افزود: در این جلسه همچنین بنا شد تا جلسات مجلس در روزهای سه‌شنبه صد درصد نظارتی باشد و مجلس در جلسات این روز خود کاملا به امور نظارتی خود بپردازد.

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: در حال حاضر 216 تقاضای تحقیق و تفحص در نوبت رسیدگی است که باید هرچه سریع‌تر به آنها پرداخته شود.

ش
کد مطلب: 437508
مرجع : فارس