تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲
 

سوال نماینده مجلس از "زلفی‌گل" درباره مافیای کنکور

Share/Save/Bookmark
 
نماینده مشکین‌شهر در مجلس از طرح سوال خود از وزیر علوم درباره عدم برخورد با مافیای کنکور خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  محمود عباس‌زاده نماینده مشکین‌شهر در مجلس در گفت‌وگو بل خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از طرح سوال خود از وزیر علوم درباره عدم برخورد با مافیای کنکور از سوی وی خبر داد.

 متن سوال وی از وزیر علوم به شرح زیر است:

هیئت‌رئیسه محترم

خواهشمند است در اجرای ماده 207  آیین نامه داخلی مجلس  سوال اینجانب از جناب آقای محمد علی زلفی گل وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری،  برای بررسی به کمیسیون تخصصی ذیربط ارجاع شود.

خلاصه سوال:

چرا با وجود افتضاح فروش و دلالی سوالات آزمون کنکور سراسری در مقیاس وسیع در سه ماه گذشته با مدیران مسئول و کسانی که ترک فعل داشته اند برخورد نشده است و برای جلوگیری از تکرار فاجعه چه تدابیری اندیشیده اید؟

برای برخورد با مافیای آزمون بین المللی انگلیسی که یک سر آن در خارج از کشور و یک سر دیگر در داخل است چه کار کرده اید و چه میکنید؟

شرح سوال:

فروش و دلالی سوالات کنکور سراسری مفتضح ترین شکل تبعیض است، به طوری که آثار منفی و مخرب و جبران ناپذیری دارد فرزندان مردم ناامید و افسرده می شوند، نخبه ها مجبور به ترک کشور می‌شوند و در آینده عناصر کم هوش و تنبل که با خرید سوال به دانشگاه رفته اند در مصادره امور از جمله طبابت تکیه می زنند.

شما به عنوان وزیر علوم تحقیقات و فناوری که سازمان برگزاری کنکور تحت مدیریت شماست برای تغییر و تحول این سازمان در چهار ماه پس از تشکیل دولت جدید چه کار کرده‌اید و برای ملت ایران چه توضیحی دارید؟

ش
کد مطلب: 437504
مرجع : تسنیم