تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵
 

کرسنت ظلم به ملت ایران است و هیچ ارتباطی به طیف‌بندی‌های سیاسی ندارد

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکید بر اینکه قرارداد «کرسنت» هیچ ارتباطی به طیف‌بندی‌های سیاسی داخل کشور ندارد، اظهارداشت: مسئله ظلمی است که به ملت ایران شده است. اجحافی که در این  قرار داد ظالمانه در حق ایران شده، در تاریخ یکصد سال اخیر ایران کم سابقه است.
 
وی با اشاره به مخالفت دبیر شورای عالی امنیت ملی وقت، با این قرار داد گازی، خاطرنشان کرد: خود آقای روحانی هم زمانی که دبیر شورای عالی امنیت ملی بودند با این موضوع مخالف کردند و کتباً به رئیس جمهور وقت آقای خاتمی نامه نوشتند و اتفاقاً آقای خاتمی هم در جایی مخالفت خود را با این موضوع اعلام کردند. این مخالفت‌ها نشان می‌دهد که موضوع کرسنت جنبه جناح بندی سیاسی ندارد.
 
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه برخی روزنامه و رسانه‌ها در موضوع کرسنت سابقه خوبی ندارند، تصریح کرد: زمانی که ایران اعلام کرد این قرار داد از پایه دچار فساد است و بر همین استدلال طرف مقابل شکایتش رد شد، شاهد بودیم که تعدادی قطعه چک به دلار و ارزهای دیگر از جانب شرکت کرسنت در اختیار برخی قرار گرفت تا در جهت تطهیر این قرارداد، قلم بزنند و نباید خیلی تعجب کرد که اکنون هم برخی رسانه‌ها چنین کاری انجام دهند.
 
حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه «هر فرد ایرانی آزاده که این قرارداد را بخواند مخالف آن می‌شود» گفت: اگر فرد یا رسانه‌ای در دفاع از این قرار سخنی بگوید یا مطلبی بنویسد، اگر از روی نا آگاهی نباشد از روی سرسپردگی است و حتماً قلم به مزد، وابسته به آن شرکت غیر ایرانی و مخالف منافع ملت ایران است و این کار چیزی جز خیانت به ملت ایران نیست.
 
وی با اشاره به ادعای وزیر سابق نفت درباره حل و فصل موضوع پرونده کرسنت در چند هفته، خاطرنشان کرد: در زمانی که آقای زنگنه در دولت آقای روحانی مجدداً به عنوان وزیر نفت معرفی شدند، در جمع تعدادی از نمایندگان گفته بودند که تعهد می‌کنم که اگر وزیر شوم ظرف چند هفته این پرونده را به نفع ملت ایران جمع می‌کنم.

ش
کد مطلب: 437487
مرجع : جهان نیوز