تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳
 

سپاه و بسیج خادم مردم در زلزله سی‌سخت/‌ ساخت خانه‌های زلزله‌زدگان در ۹ ماه

Share/Save/Bookmark
 
زلزله دنا یک هزار و ۶۸۰ واحد مسکونی را به طور کامل تخریب کرد که سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد مسئولیت احداث ۱۶۰ واحد تخریب شده را بر عهده گرفت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: زلزله پنج و شش دهم ریشتری ـ 29 بهمن 1399 در شهرستان دنا موجب ورود خسارت به منازل مسکونی و زیرساخت‌های گردشگری، کشاورزی و دولتی شد که از همان ساعات اولیه وقوع زلزله، قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران جهت کمک به مردم زلزله‌زده سی‌سخت وارد عمل شد.

زلزله دنا یک هزار و 680 واحد مسکونی را به طور کامل تخریب کرد و سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد مسئولیت احداث 160 واحد تخریب شده را بر‌عهده گرفت که برای ساخت هر کدام از این واحدهای مسکونی علاوه بر کمک بلاعوض و تسهیلات 195 میلیون تومانی، بیش از 150 میلیون تومان نیز از طرف سپاه پاسداران هزینه شده است.

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی و پیشرفت آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ما از همان ابتدا با تقسیم‌بندی شهر سی‌سخت به 9 منطقه و با به‌کار‌گیری تعدادی از گروه‌های جهادی در آن مناطق نسبت به انتقال اثاثیه منازل اقدام کردیم.

سرهنگ پاسدار ناصر صالحی افزود: در دومین مرحله؛ خانوارهای ساکن شهر سی‌سخت را شناسایی و ثبت کردیم و وسایل و کمک‌هایی را که در زمان بحران، مردم به آنها احتیاج دارند تأمین و در اختیار زلزله‌زدگان گذاشتیم.

وی با بیان اینکه در بین زلزله‌زدگان 160 خانوار را که توانایی مالی کمتری داشتند شناسایی و اقدام به ساخت منازل مسکونی آنها کردیم، ادامه داد: تا الآن 120 واحد مسکونی را تحویل دادیم و مابقی واحدها پیشرفت فیزیکی بین 70 تا 80 درصد دارند که امیدوارم ظرف مدت یک تا دو هفته آینده تحویل مردم شوند.

به گزارش تسنیم، هر چند مشاهده خسارات ناشی از سیل و زلزله دل هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد اما مردم ما نشان داده‌اند که با روحیه جهادی و حس نوع‌دوستی می‌توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد.

ش
کد مطلب: 437277
مرجع : فارس