تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳
 

2500 واحد مسکونی آسیب‌دیده از زلزله در بندرعباس‌ از نو ساخته می‌شود

Share/Save/Bookmark
 
رئیس بنیاد مسکن با بیان اینکه ‌۲۵۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده از زلزله در بندرعباس‌ از نو ساخته می‌شود، گفت:‌ برای تسریع در ساخت مسکن زلزله زدگان بخش فین در هرمزگان از چهار استان کمک گرفته ایم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اکبر نیکزاد ‌در بازدید از مناطق زلزله‌زده بندرعباس با اشاره به حجم بالای عملیات بازسازی در این مناطق اظهار داشت: ‌‌از بنیاد مسکن‌های چهار استان کردستان، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان برای بازسازی منطقه کمک گرفتیم ‌تا کار ساخت منازل مسکونی مردم زودتر به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه در بازدید‌ از منطقه ‌با مردم‌ بسیار نجیب و شریف و کم توقع مواجه شدیم، افزود: ‌هر روز که این عزیزان در چادر سپری کنند برای ما و به ویژه رئیس جمهور سخت خواهد بود و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ‌تا پایان سال همه ‌واحد‌ها را تحویل خواهیم داد تا مردم در سال جدید زیر سقف‌های مقاوم اسکان پیدا کنند.

رئیس بنیاد مسکن با بیان اینکه باید 2500 واحد آسیب‌دیده از زلزله، تخریب و از نو ساخته شود و 700 واحد نیز نیاز به تعمیر دارد، از تشکیل پرونده برای این واحد‌ها خبر داد و تصریح کرد: برای بازسازی هر واحد مبلغ 180 میلیون تومان تسهیلات و 70 میلیون تومان کمک بلاعوض اختصاص یافته است و مبلغ 30 میلیون تومان تسهیلات و 20 میلیون تومان کمک بلاعوض نیز به واحد‌هایی تعلق می‌گیرد که نیاز به تعمیر دارند.

ش
کد مطلب: 437257
مرجع : تسنیم