تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۸
 

انگلیس‌ به‌جای برگزاری دادگاه آبان، تحریم‌کنندگان دارو را محاکمه کند

Share/Save/Bookmark
 
مسئول بنیاد بین‌المللی استکبارشناسی گفت: انگلیسی ها اگر واقعا به فکر مردم ایران هستند دادگاه آنهایی را برگزار کنند که با تحریم‌های دارویی ده‌ها هزار بیمار بی‌دفاع را به کام مرگ کشاندند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  محمدمهدی رمضان‌زاده مسئول بنیاد بین‌المللی استکبارشناسی با اشاره به نمایش مضحکی در انگلیس با عنوان دادگاه آبان برگزار شد، گفت: انگلیسی‌ها در گذشته بارها علیه مردم و کشور ما توطئه کرده‌اند، از همراهی با آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ گرفته تا تلاش برای سرکوب انقلاب اسلامی ملت ایران و ده‌ها توطئه دیگر.

وی تاکید کرد: انگلیسی ها که در گذشته نه چندان دور با ایجاد قحطی تعمدی و مصنوعی حدود نیمی از جمعیت ایران را قتل عام کردند. طی این قحطی که در زمان اشغال ایران توسط انگلیس رخ داد نزدیک به ۴۰ درصد از جمعیت ایران به کام مرگ رفتند و انگلیسی ها نه تنها برای کاستن از شدت قحطی کاری انجام ندادند، بلکه با برخی اقدامات قحطی را شدت بخشیدند.

رمضان‌زاده ادامه داد: انگلیسی‌ها با این همه خیانت‌ علیه ما نمی‌توانند دوستدار ملت ایران باشند و دادگاه فرمایشی که در این کشور به راه افتاد صرفا برای ایجاد مشروعیت به فشارهایی است که هر روزه با ابزارهای تحریم اقتصادی علیه مردم ایران اعمال می کنند.

مسئول بنیاد بین‌المللی استکبارشناسی گفت: انگلیسی ها اگر واقعا به فکر مردم ایران هستند دادگاه کسانی را برگزار کنند که با تحریم های دارویی ده ها هزار بیمار بی‌دفاع را برخلاف همه قوانین بین اللملی به کام مرگ کشانده اند و آنها را محاکمه کنند.

ش
کد مطلب: 437154
مرجع : فارس