تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱
 

درخواست مهم تحول خواهان از رئیسی درباره زنگنه

Share/Save/Bookmark
 
این احتمال مطرح است که آقای زنگنه برای پس از دوران وزارت خویش و مدیریت دوستان خود در وزارت نفت، پروژه های نان و آبدار زیادی را به این شرکت و امثال آن واگذار کرده تا بعدا به آنسوی میز رفته خودشان از مدیریت پروژه ها و منافع کلان مالی شان بهره مند شوند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «جبهه تحولخواهان انقلابی» متشکل از احزاب انقلابی جمعیت رهپویان، ایثارگران، جانبازان و خدمتگذاران، با انتشار نامه ای خطاب به ریاست محترم جمهور از ایشان درخواست کردند تا در راستای پدیده نامبارک "تعارض منافع" یا مصداق معرفی شده برخورد کنند.

باسمه تعالی
جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر رئیسی
رییس‌جمهور محترم

سلام علیکم
همانگونه که استحضار دارید پدیده نامبارک "تعارض منافع" یکی از زیرساختهای اصلی و ریشه های شکل گیری فساد اقتصادی است و جنابعالی نیز در تبلیغات انتخاباتی به درستی بیان کردید که خشکاندن ریشه های فساد، وظیفه و در اختیار جایگاه اجرایی کشور است.

در یکی از جدیدترین مصادیق تعارض منافع در کشور، آقای مهندس زنگنه وزیر سابق نفت با کارسازی باشگاه نفت و نیرو و حکم مدیرعامل بانک پاسارگاد، مهندس صادق آبادی معاون پیشین خود را به مدیرعاملی شرکت گسترش انرژی پاسارگاد رسانده و درصدد است خود نیز در جایگاه ریاست هیات مدیره این شرکت بنشیند. جالب آنکه آقای میرمعزی مدیرعامل پیشین این شرکت که در دوره قبلی وزارت آقای زنگنه، مدیرعامل شرکت ملی نفت بوده و در پرونده کرسنت نیز حکم محکومیت داخلی دارد، با کل اعضای خانواده از کشور خارج شده است!

آنچه محل تامل است آنکه، شرکت پاسارگاد یکی از طرفهای اصلی قراردادهای بزرگ وزارت نفت (ازجمله میدان آزادگان) در سالهای اخیر بوده است. این احتمال مطرح است که آقای زنگنه برای پس از دوران وزارت خویش و مدیریت دوستان خود در وزارت نفت، پروژه های نان و آبدار زیادی را به این شرکت و امثال آن واگذار کرده تا بعدا به آنسوی میز رفته خودشان از مدیریت پروژه ها و منافع کلان مالی شان بهره مند شوند.

لذا استدعا داریم ضمن تسریع در پیش بینی سازوکارهای متقن از جمله تدوین و اجرای قوانین موردنیاز برای مبارزه با ریشه های فساد بویژه تعارض منافع با همکاری مجلس شورای اسلامی، دستور فرمائید مورد مصداقی مذکور در این نامه را بررسی و در صورت اثبات مساله، دستور دهید با دخالت نهادهای نظارتی، نسبت به تجدیدنظر در این باره اقدام شود.

باتشکر
جبهه تحولخواهان انقلابی

ش
کد مطلب: 437146
مرجع : جهان نیوز