تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰
 

تکذیب رسمی اخبار ساختگی درباره کمک ۲میلیون‌دلاری دختر شهید سلیمانی به ازدواج‌ها در لبنان

Share/Save/Bookmark
 
اخیراً شماری از سایت‌ها و افرادی که به مخالفت و دشمنی با حزب‌الله لبنان و ایران معروف هستند مدعی افشای سندی دال بر کمک مالی از سوی دختر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به لبنان شده‌اند که از اساس دروغ و جعلی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: بنا بر ادعای این افراد و رسانه‌ها، روز جمعه تصویری از یک مدرک شورای اجرایی حزب‌الله منتشر شده است که نشان می‌دهد زینب، دختر قاسم سلیمانی، مبلغ دو میلیون دلار برای کمک به ازدواج دختران لبنانی اختصاص داده است.

اما شورای اجرایی حزب‌الله در بیانیه‌ای ضمن رد شدید این ادعاها، نوشت که این اقدام از سوی اتاق‌های سیاهی صورت گرفته است که جایگاه مشخصی دارند.

بنا بر این بیانیه، تحریف مستندات و جمع‌آوری مجموعه‌ای از اخبار بی‌اساس به‌منظور انتقام از حزب‌الله لبنان صورت گرفته است.

در این بیانیه آمده است: این قضیه زمانی اتفاق افتاد که آمریکایی‌ها و ابزارهای اسرائیلی و عربی‌شان همه تهمت‌های پول‌شویی و قاچاق و رعب‌آفرینی را به حزب‌الله زدند و نتیجه‌ای برایشان حاصل نشد.

بنا بر این گزارش، این اقدام پس از انتشار مستند بی‌اساس دیگری صورت گرفته است که در آن ادعا شده بود تلاش‌هایی برای تغییر دموگرافی (جمعیتی) یمن از راه ازدواج‌های فرامرزی در جریان است.

بنا بر تأکید این بیانیه، ضعف و شکنندگی این اسناد مضحک و بی‌تجربگی سازندگان آنها آنجایی مشهود‌تر می‌‌شود که فرقی بین عبارت نهضت مقاومت اسلامی که حزب‌الله هرگز آن را به‌کار نبرده است و مقاومت اسلامی لبنان یعنی حزب‌الله قائل نمی‌شوند.

در این بیانیه آمده است: پس از انتشار این گونه جعلیات توسط اکانت‌های سعودی معروف و برخی شخصیت‌های رسانه‌ای جیره‌خوار و ظاهر شدن باطل بودن این جعلیات، طرف اداره‌کننده این عملیات به توسعه دایره هجمه‌اش پرداخت و متوسل به دروغی عمیق‌تر شد به‌گونه‌ای که به ذهن هیچ انسانی خطور نمی‌کند مگر اذهان شاهزادگان صاحب حرمسرا و آن عبارت بود از انتشار سندی جعلی که ادعا می‌کند خانم زینب قاسم سلیمانی مبلغ 2 میلیون دلار را برای خدمات اجتماعی حزب‌الله تقدیم کرده است.

ش
کد مطلب: 437130
مرجع : تسنیم