صنعاء: بمباران انبارهای دارو، نشانه اصرار به کشتار مردم یمن است

29 مهر 1400 ساعت 23:22

وزارت بهداشت یمن گفت که ائتلاف سعودی از طریق اختلال در بخش بهداشت و جلوگیری از ورود دارو و تجهیزات پزشکی در پی کشتار مردم یمن است.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن امروز پنجشنبه جنایت ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در بمباران انبارهای دارو و تجهیزات پزشکی را محکوم کرد.

این نهاد یمنی با انتشار بیانیه‌ای خبر داد، ائتلاف متجاوز صبح امروز شش بار انبارهای حاوی دارو و تجهیزات پزشکی را در محله «سعوان» واقع در پایتخت یمن را بمباران کرده است.

پایگاه خبری «البوابه الیمنیة الاخباریه» ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، این جنایت نیز به سایر جنایتهای ائتلاف سعودی اضافه می‌شود؛ جنایاتی که در برابر دیدگان تمام مردم دنیا صورت می‌گیرد.

وزارت بهداشت یمن  خبر داد که این جنایت در راستای اصرار ائتلاف سعودی بر کشتار مردم یمن است و این ائتلاف  از طریق اخلال در بخش بهداشتی و جلوگیری از ورود دارو و تجهیزات پزشکی در پی انجام مأموریت خود است.

این نهاد گفت که این بمباران، تأثیر منفی بر بخش درمان دارد؛ زیرا باعث توقف ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی در بخشهای مهم بیمارستانها و مراکز بهداشتی شده است.

وزارت بهداشت یمن تأکید کرد، این حملات و بمباران مناطق مسکونی و مراکز مهم، نشانگر اهمیت ندادن ائتلاف به سلامت غیر نظامیان است و در این زمینه، سازمان ملل مسئول تمام جنایات ائتلاف در یمن است.

در همین ارتباط، ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی امروز مسئولیت این تجاوز را بر عهده گرفت. المالکی همچنین ادعا کرد که عملیات مذکور در چارچوب قوانین حقوق‌بشری انجام شده و در جریان آن، اقدمات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب غیرنظامیان اتخاذ شده است.

منابع یمنی در ماه‌های گذشته بارهای از حملات ائتلاف سعودی در مناطق مختلفی از خاک یمن به ویژه مناطق مرزی شمال این کشور خبر داده بودند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

ش


کد مطلب: 434940

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/434940/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir