تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۶
 

انتشار خاطرات آزاده جانبازی که حین روایت دلاوری‌هایش به شهادت رسید

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  «زخم‌های نشمرده» خاطرات آزاده جانباز مدافع حرم، جعفر عباس‌نژاد با قلم حسین غفاری منتشر شد. «جعفر عباس‏ نژاد» از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و زندان‌‏های رژیم بعث عراق است. با جولان داعش در منطقه، او هم برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) راهی سوریه شد. با اینکه جراحات به جا‏مانده از دوران دفاع مقدس و اسارت جسمش را تحت فشار قرار داده بود، روحش همچنان به استواری همان سال‏‌ها برای خدمت به اسلام و جهاد پر می‏‌کشید.

حسین غفاری نویسنده کتاب اما برای ثبت روایت چند خاطره از دوران دفاع مقدس پافشاری داشت و در نهایت کتاب نوشته شد؛ چرا که «حاج جعفر عباس‌نژاد» در هشت سال دفاع مقدس و در پی آن اسارت در عملیات والفجر ۸ و بازگشت به میهن و در صحنه‏‌های خدمت و نیز اعزام به سوریه حضور داشت.

حسین غفاری نویسنده کتاب «زخم‌های نشمرده» به خبرنگار فارس گفت: حاج جعفر عباس‌نژاد به لحاظ جسمی به دلیل جراحات و آثار سال‌‏های سخت اسارت و همچنین حضور در جبهه سوریه بسیار تحلیل رفته، به‏ شدت ضعیف شده بود؛ آن‏ چنان که چند بار در بیمارستان بستری شد. از این‏ رو، شروع مصاحبه‌ها باید با لحاظ شرایط جسمی ایشان صورت می‏‌گرفت.

وی ابراز داشت: اما در این میان خبر درگذشت آقای جعفر عباس‌نژاد، همه تلاش‌‏ها و امیدها را برای ثبت و ضبط خاطرات ایشان به یک باره به آه و افسوس و حسرت بدل کرد. «عباس‏‌نژاد» در پی شدت گرفتن جراحات وارده در جنگ، به‏ خصوص دوران اسارت و نیز جبهه سوریه در سالروز وفات بانوی صبر و مقاومت و ایستادگی دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش پیوست و بسیاری از خاطرات همراه با ایشان چهره در نقاب خاک کشیده شد.

ش
کد مطلب: 434574
مرجع : فارس