تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳
 

کتابی از پدر به روایت دخترش رونمایی شد

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  کتاب خاطرات سردار مدافع حرم شهید مختاربند همزمان با ایام سالروز شهادت شهید مختاربند در جمع خانواده و همرزمان شهید، هیأت محبین ولایت قم، پایگاه مقاومت امام محمد باقر(علیه‌السلام) قم در مسجدی که با همکاری و مشارکت ایشان ترمیم و ساخته شده بود (مسجد باقریه استان قم) رونمایی شد.

در این مراسم که با حضور حجت الاسلام محمدی از کارشناسان حوزه علمیه و شبکه معارف رادیو و تلویزیون و فعالین حوزه فرهنگ برگزار شد به خاطراتی از خدمات و فعالیت های جهادی این شهید پرداخته شد و در ادامه روایتی از سیره و سبک زندگی در قالب خاطره بیان شد. در ادامه مراسم از کتاب «مثل یک خواب شیرین» با حضور جمعی از خانواده شهید و همرزمان و دوستان شهید رونمایی شد.

سردار حاج حمید مختاربند، کسی است که سال‌ها در جبهه‌های دفاع مقدس بوده و بعد از جنگ دغدغه‌های فرهنگی را دنبال کرده و جدای از آن‌ها، مناصب مختلف داشته و حتی به ریاست بانک‌های انصار استان‌های جنوبی و بعدش استان قم رسیده؛ ولی مجاهدت را فراموش نکرده. در جایگاهی که می‌توانسته فکر اختلاس باشد، همه چیز را ر‌ها کرده و به سوریه رفته و همانجا به شهادت رسیده است. شرح شنیدنی زندگی این شهید از زبان همسر او روایت شده و کتاب به قلم دختر شهید به رشته تحریر در آمده است.

نویسنده سعی کرده که فقط منتقل‌کننده روایت مادرش باشد و به خاطر نسبتش با شهید بی‌جهت احساساتی نشده؛ ولی روایت همسر به خودیِ خود جذابیت و کشش زیادی برای خواندن دارد. تصویر‌سازی‌های کتاب از روند زندگی با یک مجاهد دغدغه‌مند، بسیار زنده، واقعی، شیرین و به دور از غلو است و به خوبی می‌تواند الگوی زندگی جوانان امروز که از هر سختی گریزانند قرار بگیرد.


ش
کد مطلب: 434567
مرجع : فارس