تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۲
 

سفر مقام‌های ارشد اطلاعاتی آمریکا به کره جنوبی

Share/Save/Bookmark
بعد از سفر مدیر سی‌آی‌ای به کره جنوبی، مدیر اطلاعات ملی آمریکا در سئول با همتایان کره‌ای و ژاپنی دیدار می‌کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  بعد از سفر «ویلیام بِرنز» مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سی‌آی‌اِی) به کره جنوبی، «آوریل هاینِس» مدیر اطلاعات ملی آمریکا نیز به این کشور سفر می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، هاینس قرار است طی روزهای آتی در نشستی سه‌جانبه با «پارک جیه وون» مدیر سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی و «هیروکی تاکیزاوا» مدیر اطلاعاتی کابینه ژاپن شرکت کند.

رویترز در این‌باره نوشت، این مقامات ارشد اطلاعاتی قرار است در این دیدار سه‌جانبه، مسائل پیرامون کره شمالی را به بحث بگذارند.

سفر هاینس به کره جنوبی در حالی انجام می‌شود که به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، مدیر سی‌آی‌اِی روز جمعه با «مون جائه این» رئیس جمهور این کشور دیدار داشته است.

برنز در اولین سفر به کره جنوبی از زمان انتصاب در این مقام، بر اتحاد واشنگتن و سئول به عنوان بنیان امنیت این کشور تأکید کرده و از تلاش ادعایی کره جنوبی در حفظ صلح شبه‌جزیره کره قدردانی کرد.

رئیس جدید سی‌آی‌اِی که پیش از این به‌عنوان دیپلمات در آمریکا فعالیت می‌کرده، در دیدار با مون مسائل پیرامون کره شمالی را به بحث گذاشت.

رهبر کره شمالی در سخنرانی اخیر خود گفته است که ایالات متحده سیاست خصمانه نسبت به  کره شمالی دارد و پس از هشت ماه پس از روی کار آمدن دولت  «جو بایدن» این سیاست تغییر نکرده است.

کیم پیشتر گفته بود که کره شمالی از اوایل اکتبر کانال‌های ارتباطی مستقیم خود با کره جنوبی را بازگشایی می‌کند.

علاوه بر این یونهاپ نوشت: «وزیر دارایی کره جنوبی و آمریکا توافق کردند تا در زمینه دارایی‌های بلوکه شده ایران در سئول همکاری کنند».

در این دیدار، وزیر دارایی کره جنوبی، نگرانی خود در مورد درخواست آمریکا از تولیدکنندگان تراشه کره‌ای برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد زنجیره های تأمین آنها را به جانت یلن وزیر خزانه داری این کشور ابراز کرد.

ش
کد مطلب: 434547