تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶
 

سقوط هواپیما در آمریکا؛ دست‌کم 2 نفر کشته شدند

Share/Save/Bookmark
 
در پی سقوط یک فروند هواپیمای سبک در نزدیکی یک دبیرستان در ایالت «کالیفرنیا» آمریکا، دست‌کم دو نفر جان خود را از دست دادند و دو خانه نیز آتش گرفت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  در پی سقوط یک فروند هواپیمای سبک در نزدیکی یک دبیرستان در شهر «سانتی» شهرستان «سن دیه‌گو» ایالت «کالیفرنیا» آمریکا دست‌کم دو نفر جان خود را از دست دادند.

شبکه «ان بی سی» آمریکا روز گذشته (دوشنبه) گزارش کرد که به دنبال سقوط یک فروند هواپیمای سبک در منطقه‌ای مسکونی در ایالت کالیفرنیا دو خانه نیز آتش گرفت.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، یک هواپیما را نشان می‌دهد که بر روی ساختمان‌های مسکونی سقوط کرده است و دو خانه نیز آتش گرفته است.

آتش‌‌نشان‌ها و تیم امداد به سرعت به محل حادثه اعزام شدند و مسئولان دبیرستان محل حادثه اعلام کردند که تمامی دانش‌آموزان در صحت کامل به سر می‌برند.

رسانه‌های آمریکایی همچنین گزارش کردند که در پی وقوع این حادثه دو نفر نیز زخمی شده‌اند که البته میزان جراحات آن‌ها نامشخص است.

روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی» به نقل از «جان گارلو» رئیس اداره آتش‌نشانی شهر سانتی گزارش کرد که دست‌کم دو نفر از جمله راننده اداره پست در حادثه سقوط یک فروند هواپیمای سبک بر روی چندین خانه و وسیله نقلیه در حومه جنوب کالیفرنیا جان خود را از دست دادند و دو نفر دیگر نیز زخمی شدند.

طبق این گزارش، حادثه فوق بعد از ظهر روز دوشنبه به وقت محلی در شهر سانتی در ۲۰ مایلی شمال شرقی سن دیگه‌گو به وقوع پیوست.

هواپیمای مذکور یک هواپیمای دو موتوره «سسنا ۳۴۰» بوده است که پس از سقوط خساراتی را به حداقل سه خانه و چندین وسیله نقلیه از جمله خودروی اداره پست آمریکا وارد آورد.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که در پی وقوع این حادثه، سه خانه به شدت آسیب دید و دو خانه کاملاً در آتش سوخت.

اداره پست آمریکا در بیانیه‌ای مکتوب، مرگ یکی از کارکنان خود را تأیید کرد و مقام‌های محلی تصریح کردند که دو نفر به دلیل جراحات ناشی از سوختگی به بیمارستان منتقل شدند.

هواپیمای مذکور ظاهراً یک هواپیمای خصوصی بوده که از «یوما» آریزونا به سمت فرودگاه «مونتگومری گیبس» در سن دیه‌گو پرواز می‌کرده است که البته تعداد مسافران این هواپیما نامشخص است اما مقام‌های محلی می‌گویند احتمالاً هیچ‌کس از این حادثه جان به در نبرده است.

طبق این گزارش، تا لحظه سقوط هواپیما، هیچ‌گونه گزارشی درباره علت سقوط هواپیما منتشر نشده است.

ش
کد مطلب: 434335
مرجع : فارس