تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰
 
سخنگوی نیروهای مسلح یمن خبر داد:

آزادسازی ۲۷۰۰ کیلومترمربع در جریان عملیات «فجر الحریة»/ ۲۳۰ مزدور کشته و زخمی شدند

Share/Save/Bookmark
آزادسازی ۲۷۰۰ کیلومترمربع در جریان عملیات «فجر الحریة»/ ۲۳۰ مزدور کشته و زخمی شدند
 
سخنگوی نیروهای مسلح یمن از آزادسازی مساحتی بالغ بر ۲۷۰۰ کیلومتر مربع در جریان عملیات طلوع آزادی در استان البیضاء خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سخنگوی نیروهای مسلح یمن از آزادسازی مساحتی بالغ بر ۲۷۰۰ کیلومتر مربع در جریان عملیات طلوع آزادی در استان البیضاء خبر داد.
 
یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: به ملت عزیزمان عید انقلاب آزادی و استقلال ۲۱ سپتامبر را تبریک می‌گوئیم. نیروهای ما موفق به تکمیل آزادسازی مناطق تحت اشغال متجاوزان و مزدوران در استان البیضاء و در جریان عملیات فجر الحریه (طلوع آزادی) شدند.
 
وی افزود: فجر الحریه در وهله اول باقیمانده مراکز وابسته به القاعده و داعش مرتبط با ائتلاف متجاوز را هدف قرار داد. نیروهای ما موفق به آزادسازی الصومعه، مسوره و بخش‌هایی از منطقه مکیراس به مساحتی بالغ بر ۲۷۰۰ کیلومتر مربع طی ۴۸ ساعت شدند.
 
سریع با اشاره به حمله هوایی گسترده ائتلاف تحت سرکردگی ریاض از عناصر تکفیری و تلاش برای توقف حملات نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، تاکید کرد: نیروهای ما در جریان پیشروی برای غلبه بر عناصر تکفیری با بیش از ۳۰ حمله هوایی ائتلاف سعودی به منظور ممانعت از پیشروی نیروهای ما روبرو شدند.
 
وی افزود: یگان موشکی و پهپادی ما ۱۰ عملیات انجام دادند و مواضع دشمن را در جریان عملیات طلوع آزادی هدف قرار دادند. با این عملیات منحصر به فرد استان البیضاء به شکل کامل آزاد شد.
 
سریع گفت: در جریان عملیات فجر الحریه قریب به ۲۳۰ عنصر تکفیری و عناصر مزدور وابسته به متجاوزان کشته و زخمی و اسیر شدند. در جریان عملیات طلوع آزادی بیش از ۷۰ تکفیری کشته و ۱۲۰ نفر دیگر زخمی و ۴۰ نفر هم اسیر شدند.
 
سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: در جریان این عملیات ۱۰ خودرو زرهی منهدم و مهمات نظامی زیادی به غنیمت گرفت شد. در جریان عملیات طلوع آزادی هفت مرکز نظامی وابسته به تکفیری‌ها به دست نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی فتح شد.
 
وی افزود: نیروهای ما موفق به آزادکردن برخی از شهروندانی شدند که در بند عناصر تکفیری بودند. به محض آزادسازی این مناطق، نهادهای مربوطه و در رأس آنها مقامات محلی اقدام به عادی سازی اوضاع در کنار نیروهای مسلح کردند. در حال حاضر ساکنان البیضاء به همراه برادران خود در ارتش و کمیته‌های مردمی از مناطق خود حفاظت می‌کنند.


م
کد مطلب: 433298