تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶
۱
 

پیام مهم حمله همزمان ارتش یمن به چندین نقطه از خاک سعودی چه بود؟

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: در پی انجام عملیات بازدارندگی هفتم توسط نیروهای انصارالله یمن، بیانیه رسمی نیروهای مسلح یمن و گزارش‌های رسانه‌ای مربوط به این عملیات، پیام‌های این حمله موشکی را تنها در چهارچوب واکنش انتقام جویانه نسبت به جنایت‌های ائتلاف متجاوز ضد یمن در  حمله هوایی به مناطق مختلف یمن از جمله استان الحدیده و نقض آتش بس امضا شده در این استان معرفی کرده‌اند. بر اساس این گزارش عملیات مذکور تاسیسات وابسته به شرکت آرامکو در منطقه رأس التنورة واقع در استان الدمام را با پهپادهای صماد ۳ و موشک‌های بالستیک ذوالفقار هدف قرار دادند و این هشدار را به مقامات سعودی مخابره کردند که نسبت به عواقب خطرناک تجاوز ضد ملت یمن مراقب باشد.

نکته‌ای که علاوه بر بیانیه رسمی نیروهای مسلح یمن در پی انجام این عملیات در اظهارات اخیر سید عبدالملک الحوثی نیز مشهود بود، تمرکز ویژه نیروهای یمنی بر آزادسازی تمامی مناطق اشغال شده این کشور و تحقق آزادی و استقلال برای یمن متحد بود که به نظر می‌رسد یک گام به جلو توسط نیروهای مدافع یمنی باشد. معادله جدیدی که این روزها توسط مقامات سیاسی و رسمی انصارالله در آزادسازی تمام یمن مطرح شده، علاوه بر اینکه پیروزی زودهنگام نیروهای مدافع یمنی در عملیات استان مأرب و دست برتر آنها در تحقق قطعی این پیروزی را نشان می‌دهد، ثابت می کند اهداف جدید از متجاوزان در استان‌های جنوبی یمن در معرض تهدید انصارالله قرار گرفته است.

نیروهای مسلح دولت نجات ملی یمن با طرح معادله جدید نه تنها انگیزه قطعی خود برای پیشبرد عملیات مأرب را نشان دادند، بلکه ثابت کردند که برنامه مدونی برای مرحله بعد از آزادسازی یمن طراحی کرده‌اند که شامل بازگرداندن روال عمومی یمن و اتحاد تمام استان‌های این کشور در سایه اخراج اشغالگران از آن است. موضوعی که عربستان و امارات را وحشت‌زده کرده و راز حملات گسترده هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به استان الحدیده و استان‌های دیگر یمن نیز در همین موضوع نهفته است.

انصارالله با این عملیات به دشمن صهیونیستی ثابت کرد که سکوتش در برابر جنایت‌های آل سعود از سر ناتوانی نیست، بلکه پتانسیل لازم برای پاسخ‌های مشابه را دارد و تاکنون منتظر واکنش و اقدام عملی و جدی محافل بین‌المللی برای توقف جنایت‌های متجاوزان بوده و از این پس برای تحقق بازدارندگی در برابر حملات متجلاوزان خود وارد عرصه عملیات نظامی خواهد شد.

ش
کد مطلب: 432683
مرجع : مشرق
 
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰-۰۶-۲۴ ۲۲:۳۷:۵۵
ما شاءالله انصارالله
به امید برافراشتن پرچمدار بر بالای مسجدالحرام