تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۸
 

پزشک سابق کاخ سفید: بایدن به‌دلیل ناتوانی ذهنی احتمالاً باید کناره‌گیری کند

Share/Save/Bookmark
پزشک سابق کاخ سفید: بایدن به‌دلیل ناتوانی ذهنی احتمالاً باید کناره‌گیری کند
 
پزشک سابق کاخ سفید که اکنون نماینده کنگره آمریکاست در مصاحبه‌ای توانایی ذهنی بایدن را زیر سؤال برده و احتمال برکناری وی را مطرح کرده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:به گزارش ایندیپندنت، دکتر رونی جکسون در مصاحبه با فاکس نیوز با زیر سؤال بردن توانایی ذهنی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به‌دلیل گاف‌های مکرری که تاکنون داده است گفت: این موضوع فقط در حال بدتر شدن است و حدس بزنید؛ چرا؟ ما هر روز در حال وقوع آن جلوی چشمان خودمان هستیم.
وی با بیان اینکه گاف‌های بایدن "خطری برای امنیت ملی" است افزود: بایدن یا باید احتمالاً استعفا کند یا بر اساس متمم 25 قانون اساسی آمریکا استیضاح شود.
جکسون در مصاحبه با فاکس نیوز همچنین تأکید کرد که احتمالاً بایدن مدت زمانی زیادی در سمت ریاست‌جمهور باقی نماند.
وی که در زمان اوباما و ترامپ پزشک کاخ سفید بوده و اکنون نماینده حزب جمهوری‌خواه از ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان است، گفت: کسانی که در دانشگاه‌های پزشکی ما هستند اکنون کجا هستند که در زمان ترامپ خواستار آزمایش شناختی از او بودند؟ این آدم‌ها کجا هستند؟
پزشک سابق کاخ سفید افزود: اتفاقاتی در حال وقوع است. جداً اتفاقاتی در خصوص بایدن در حال وقوع است، در زمان حاضر این یک مسئله امنیت ملی است.
جکسون اضافه کرد: تصور می‌کنم او یا باید استعفا کند یا او را در آینده نزدیک به‌دلیل مشکلات پزشکی متقاعد به کناره‌گیری کنند؛ یا مجبورند از متمم 25 قانون اساسی برای رهایی از شر این آدم استفاده کنند.
پزشک سابق کاخ سفید مهر ماه سال گذشته نیز اعلام کرده بود گاف‌های مکرر جو بایدن در سخنرانی‌ها و اظهاراتش نشان می‌دهد که وی از ظرفیت ذهنی کافی برای تصدی سمت ریاست‌جمهوری آمریکا برخوردار نیست.
جکسون که در فاصله سال‌های 2013 تا 2018 به‌عنوان پزشک اختصاصی رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید حضور داشته، با اعلام اینکه شخصاً جو بایدن را معاینه نکرده است، اظهار داشته بود: «به‌عنوان یک شهروند این کشور، من صحبت‌های جو بایدن را در جریان رقابت‌های انتخاباتی دنبال کرده‌ام و نگرانم و بهتر است بگویم متقاعد شده‌ام که او ظرفیت ذهنی لازم و توانایی شناختی موردنیاز برای خدمت کردن در جایگاه فرمانده‌کل قوا و مقام اول کشور را ندارد.»

م
کد مطلب: 429321