تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵
 

دانش‌بنیان‌ها «مه‌پاش ضد سرقت» ساختند

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: یک مجموعه دانش‌بنیان موفق شد با ساخت مه‌پاش ضدسرقت ضریب امنیت طلافروشی‌ها را افزایش دهد. مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان دایره دانش سبز فردا، در ادامه افزود:  برای هر محصول یک دستگاه با ویژگی‌های مشخص تولید می‌کنیم. برخی شرکت‌ها برای مثال تنها دستگاه‌های کنترل کیفیت پارچه یا لوازم پزشکی را تولید می‌کنند. اما این مجموعه برای تمام صنوف دستگاه‌های کنترل کیفیت تولید می‌کند.

به گفته وی، میانگین قیمت دستگاه‌های کنترل کیفیت شرکت 20 میلیون تومان و نمونه خارجی آن حدود 50 میلیون تومان است. از این محصولات همچنین در آزمایشگاه‌ها و مراکز پژوهشی نیز استفاده می‌شود.

این فعال دانش‌بنیان ضمن توضیح بیشتر در مورد فعالیت‌های شرکت گفت: یکی از محصولات دیگر «مه‌پاش امنیتی» است. در حال حاضر گاوصندوق‌ها از امنیت بالایی برخوردار هستند، بنابراین الگوی سرقت به سمت سرقت مسلحانه و سرقت در روز روشن تغییر کرده است. از سوی دیگر سرقت‌های مسلحانه برای موفقیت باید عموماً زیر 5 دقیقه باشند، به همین دلیل سارق عجله دارد تا زودتر کارش را انجام دهد. ما در این زمینه یک محصول خاص ارائه کردیم.

شاهینی افزود: یک پدال، شاسی و اهرم وجود دارد که اگر صاحب مغازه هر کدام را بفشارد، مه‌‎ای بسیار غلیظ در عرض چند ثانیه تولید می‌شود. این مه با مه طبیعی بسیار متفاوت است و شخص داخل آن نمی‌تواند چند سانتیمتری خود را ببیند، به همین دلیل سارق چاره‌ای جز ترک محل ندارد. استفاده از این محصول می‌تواند ضریب امنیت جانی و همچنین امنیت اموال مورد هدف سرقت را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد. قیمت این محصول نیز بسیار کمتر از محصول نمونه مشابه خارجی است
ش
کد مطلب: 429276
مرجع : فارس