تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۲
 

تلاش ۱۷ شرکت دانش‌بنیان و خلاق برای توسعه سلامت دیجیتال

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:دریافت خدمات اجتماعی فرهنگی و اقتصادی به سبکی نوین و با کمک فناوری ارتباطات و اطلاعات همراه شده است. به این معنی که مردم برای پاسخ به نیازهای خود به ابزارهای نوین و دیجیتال متوسل شده اند. یکی از این حوزه‌ها سلامت دیجیتال است.

بازار این صنعت در ایران نیز رونق گرفته است و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال حاضر 17 شرکت برای توسعه نرم‌افزارهای خدمات سلامت دیجیتال تلاش می کنند.

«طراحی یک نرم‌افزار مربی مجازی سلامت دیجیتال تحت موبایل، مبتنی بر شخصیت و فاکتورهای جسمانی»، «نرم‌افزار موبایل ارائه آموزش‌های خود مراقبتی»، «سامانه مدیریت رژیم غذایی(دیس من)»، «اپلیکیشن ارائه خدمات سلامت در منزل(خوب شو)»، «اپلیکیشن ارائه خدمات سلامت در منزل(سی طب)»، «اپلیکیشن تقویم بارداری و اطلاع رسانی به زنان باردار(پا به ماه)»، «نرم‌افزار فیت اسمارت(متخصص تغذیه همراه)» و غیره از جمله این محصولات است.

همچنین شرکت‌هایی چون مهندسی ستاک پرداز آسیا، فاوا پردیس زندگی و سلامت ما، داده پردازان نگین شریف، طب هوشمند همراه، آینده پژوهان پیشرو دانش و فن آوری سلامت، ارتباطات سیار سیمرغ و فنی مهندسی همیاران رایان افزار پارس از جنله شرکت‌های فعال این حوزه هستند.

بر اساس آمارهای موجود تعداد شرکت‌های خلاق فعال در این حوزه از شرکت‌های دانش‌بینان و نوپا پیشی گرفته است و استان تهران با 9 و شهرهای خوزستان، زنجان، کرمان، گلستان، کرمانشاه، هرمزگان، فارس و کردستان هر کدام با یک شرکت ثبت شده، در این حوزه فعال هستند.
ش
کد مطلب: 429271
مرجع : فارس