گروه‌های مقامت عراق: مأموریت آمریکا در عراق حفظ امنیت اسرائیل و جاسوسی از مقاومت است

2 مرداد 1400 ساعت 8:45

هیئت هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق در واکنش به اظهارات وزیر خارجه عراق مبنی بر اینکه نیروهای عراقی به آمریکایی‌ها نیاز دارند، اعلام کرد که مأموریت نیروی هوایی آمریکا در عراق، دفاع از امنیت رژیم صهیونیستی و جاسوسی از مقاومت است.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: هیئت هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق در بیانیه‌ای به اظهارات دیروز «فواد حسین» وزیر خارجه این کشور در واشنگتن درباره اینکه «نیروهای امنیتی عراق همچنان به کمک نیروهای آمریکایی نیاز دارند» واکنش نشان داد و گفت که مقاومت اجازه حضور هیچ گونه نظامی خارجی در اراضی عراق را نمی‌دهد.
به گزارش شبکه ان. تی. وی عراق، در این بیانیه آمده که هدف آمریکا از دخالت در پرونده امنیتی عراق، جاسوسی در کار نهادهای امنیتی این کشور است.
هیئت هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق تأکید کرد که مأموریت نیروهای هوایی آمریکا در عراق، دفاع از امنیت رژیم صهیونیستی و جاسوسی از مقاومت است.
در این بیانیه عنوان شده که خروج واقعی آمریکا از عراق در صورتی خواهد بود که نیروهای آمریکایی به صورت کامل از اراضی عراق عقب نشینی کنند.
وزیر خارجه عراق که برای پیگیری مذاکرات و گفت‌وگوهای راهبردی بین این کشور و آمریکا بر سر حضور نظامیان این کشور در عراق راهی این کشور شده، امروز با همتای آمریکایی خود دیدار کرد و در کنفرانس خبری مشترک گفت که عراقی‌ها همچنان بی‌نیاز از نظامیان آمریکایی نیستند. قرار است دوشنبه نیز «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق نیز راهی واشنگتن شود.
شیخ الخزعلی دبیرکل عصائب اهل الحق عراق هم در صفحه توئیتر خود حضور نظامیان آمریکایی در عراق را به ضد منافع عراق دانست و گفت که این حضور اگر نفعی داشته باشد، به نفع رژیم صهیونیستی است که عراق و عراقی‌ها را دشمن اول خود می‌داند.

م


کد مطلب: 429249

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/429249/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir