تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰
 

خشکسالی و کمبود آب تنها در ایران اتفاق افتاده است؟

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: تغییرات آب و هوایی و گرم شدن کره زمین جهان را در دهه های گذشته به سمتی برده که تقریبا اکثر کشورها با بحران خشکسالی و کمبود آب مواجه هستند و خشکسالی و کمبود آب مختص ایران نیست، کشورهای آمریکایی، اروپایی، آسیا، روسیه و هند هیچکدام از این پدیده نوظهور در امان نیستند.

پایگاه خبری «ای دی اف» در گزارشی با عنوان « چگونه تغییرات آب و هوایی بر تشدید خشکسالی ها تاثیر می گذارد» نوشت: پس از آنکه طوفان های موسمی آتلانتیک 2020 طوفان هایی را با اسامی مختلف درست کرد و تعداد آتش سوزی های منابع طبیعی و جنگل رکورد جدیدی را ثبت کرد، جوامع آسیب پذیر بیشتر در معرض خطر قرار گرفتند.

از سوی دیگر شرایط آب و هوایی ناگوار که همه مرتبط به تغییرات آب و هوایی و اقلیم بود باعث گسترده شدن خشکسالی ها شد که حتی این امکان دارد که خشکسالی ها به یک پدیده ماندگار دائمی در مناطق آمریکا تبدیل شود.

شرایط خشکسالی از اوایل تابستان 2020 دراین منطقه حاکم است و حتی بسیار هم بدتر می شود و تقریبا از اکتبر 2020 تقریبا تمام مناطق مناطق غرب و بیش از نیمی از مناطق جنوب این کشور دچار پدیده خشکسالی هستند در این میان بیش از نیمی از خشکسالی های منطقه غرب این کشور جزو خشکسالی های شدید و استثنایی طبقه بندی شده است. تقریبا در 4 منطقه این کشور شامل آریزونا، کلرادو، مکزیکو و اوتاها شدت خشکسالی 75 درصد این مناطق را درگیر کرده است.

ش
کد مطلب: 428999