تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰
 

صادرات واکسن «نورا» پس از واکسیناسیون عمومی

Share/Save/Bookmark
دریادار فدوی گفت: با تولید واکسن کرونا از سوی دانشگاه بقیه‌الله، پس از بی‌نیازی کشورمان، این واکسن را در اختیار مردم دیگر کشور‌ها خواهیم گذاشت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:سردار دریادار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز شنبه در آیین افتتاح درمانگاه چندتخصصی مرکز ژنتیک نور دانشگاه بقیه‌الله (عج) اظهار کرد: هر مجموعه و سیستمی دو وجه دارد که شامل قوانین و دستورالعمل‌هاست و جهت دوم که دیده نمی‌شود، روح سیستم است؛ بنابراین خیلی از فعالیت‌هایی که در سپاه صورت می‌گیرد، موجب تعالی سپاه می‌شود و ماندگار خواهد بود؛ به‌عنوان مثال علی‌رغم اینکه بیش از ۴۰ سال است که آمریکایی‌ها در کشورمان حضور ندارند، اما بعضی از سیستم‌هایی که ایجاد کردند، کماکان در کشورمان فعال هستند و این یعنی همان روح سیستم.
 
وی افزود: هرچند این مرکز به برکت خون شهدا به‌وجود آمده است، ولی برکت بیشتر زمانی در اینجا تجلی پیدا می‌کند که عموم مردم کشورمان و حتی سایر کشور‌ها بتوانند از امکانات آن بهره ببرند.
 
جانشین فرمانده کل سپاه عنوان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید که همه آسمان‌ها و زمین را مسخر انسان آفریده است و این یعنی اینکه علم دنیای بی انتهایی است که می‌تواند برای انسان‌ها خیر به همراه داشته باشد.
 
سردار فدوی ادامه داد: در این زمینه سپاه تمام توجه و توان خود را به کار می‌گیرد تا در علم ژنتیک پیشرفت بیشتری داشته باشد؛ زیرا خیرات بسیار زیادی به دنبال دارد؛ لذا یکی از توجهات ما باید همین موضوع باشد.
 
وی با اشاره به تولید واکسن بومی «نورا» اضافه کرد: از سوی دیگر، چون عمق‌بخشی خارجی یکی از مأموریت‌های سپاه است، با تولید واکسن کرونا از سوی دانشگاه بقیه‌الله (عج)، پس از بی‌نیازی کشورمان، این واکسن را در اختیار مردم مستضعف دیگر کشور‌ها خواهیم گذاشت.
 
جانشین فرمانده کل سپاه تأکید کرد: همه بیمارستان‌های سپاه در کشور باید زیرمجموعه دانشگاه بقیه‌الله (عج) باشند و این در حالی است که حتی بیمارستان بقیه‌الله (عج) هم زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار دارد؛ این موضوعی است که تحقق آن را دنبال خواهیم کرد.
 


م
کد مطلب: 428978
مرجع : رجانیوز