تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲
 

افزایش کرونا در فلسطین اشغالی علیرغم واکسیناسیون

Share/Save/Bookmark
 
به رغم اظهارات مقام‌های رژیم صهیونیستی درباره وضعیت خوب این رژیم در زمینه انجام واکسیناسیون، رسانه‌ها گزارش دادند که ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۱۸ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: بنا بر گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی آمارهای وزارت بهداشت فلسطین اشغالی نشان می‌دهد که در شبانه روز گذشته رکورد تازه‌ای از شمار ابتلای روزانه به ویروس کرونا ثبت شده است.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» گزارش داد: «در روز شنبه در اسرائیل ۱۱۱۸ مورد جدید ابتلای روزانه به کووید-۱۹ (ویروس کرونا) گزارش شده است».

طبق این گزارش، وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که حال حداقل ۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در فلسطین اشغالی، وخیم است و ۱۶ بیمار زیر دستگاه تنفس قرار دارند.

بنا بر آمار رسمی مقام‌های رژیم صهیونیستی، شمار کل فوتی‌های بیماران مبتلا به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی ۶۴۴۶ نفر است.

ثبت ۱۱۱۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی در شرایطی انجام شده که طی ماه‌های اخیر رسانه‌های غربی در گزارش‌های قبلی خود رژیم صهیونیستی را به دلیل حجم بالای واکسیناسیون، یک مدل و الگو برای جهان خوانده بودند.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی و نفتالی بنت نخست‌وزیر کنونی بارها ادعاهایی درباره عملکرد خوب تل‌آویو در زمینه واکسیناسیون با استفاده از واکسن‌های یاز قبیل واکسن «فایزر بیون تک» مطرح کرده‌اند.

به رغم این ادعاها، داده‌های وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد اثربخشی واکسن فایزر بر روی جمعیت ساکنان فلسطین اشغالی تنها ۶۴ درصد بوده است.

طبق گزارش روزنامه جروزالم‌پست، وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی بر اساس اطلاعاتی که ماه قبل گردآوری کرده گزارش داد اثربخشی واکسن فایزر در پیشگیری از عفونت به کرونا با علائم تنها ۶۴ درصد بوده است.

رژیم صهیونیستی پیشتر اعلام کرده بود با اجرای قوانین سخت‌گیرانه و واکسیناسیون عمومی موفق به کنترل بیماری همه‌گیر کرونا شده است اما اوایل تیرماه با موج جدید این بیماری مواجه شده و استفاده مجدد از ماسک را الزامی کرده است.

مدیر کل وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اخیرا گفته که  ۹۰ درصد از شیوع جدید کرونا از نوع «دلتا» بوده، نیمی از افراد آلوده به کرونا کودک هستند و یک سوم افراد آلوده، قبلا با واکسن فایزر واکسینه شده‌ بودند. 

طبق گزارش جروزالم پست، «اسرائیلی‌های واکسینه شده ممکن است به دلیل  شیوع گونه دلتا نیاز به قرنطینه داشته باشند».

رژیم صهیونیستی به مقامات بهداشتی اختیار داده تا هر کسی را که به احتمال زیاد در معرض یک نوع خاص عفونی کووید ۱۹ قرار گرفته قرنطینه کند، حتی اگر قبلاً واکسینه شده باشند یا با مصونیت احتمالی از بیماری بهبود یافته باشند.

این تصمیم در پی هشدار نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مورد شیوع جدید ناشی از نوع دلتا گرفته شده است.

ثبت رکوردهای تازه میزان ابتلای روزانه به ویروس کرونا در شرایطی انجام شده که بنا بر گزارش‌های چندی قبل در رژیم صهیونیستی، حدود ۵۵ درصد از جمعیت ۹.۳ میلیون نفری فلسطین اشغالی هر دو دُز واکسن فایزر/ بیون‌تک را دریافت کرده‌اند.
ش
کد مطلب: 428952
مرجع : فارس