تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳
۱
 
در ولایت‌های سمنگان و بلخ؛

طالبان ۲ شهرستان در شمال افغانستان را تصرف کرد

Share/Save/Bookmark
طالبان ۲ شهرستان در شمال افغانستان را تصرف کرد
 
طالبان کنترل ۲ شهرستان از توابع ولایت های سمنگان و بلخ در شمال افغانستان را به دست گرفتند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: عبدالمنیر رحیمی سخنگوی پلیس ولایت سمنگان در شمال افغانستان در جمع خبرنگاران اعلام کرد: شبه‌نظامیان طالبان حمله مسلحانه‌ای را به شهرستان «فیروز نخچیر» آغاز کرده‌اند.

سخنگوی پلیس ولایت سمنگان در شمال افغانستان در ادامه گفت: در پی این حمله، نیروهای امنیتی به سوی مرکز شهر عقب‌نشینی کردند و به زودی برای بازپس‌گیری شهر عملیاتی آغاز خواهد شد.

از سوی دیگر بنا به اعلام مقامات امنیتی ولایت بلخ، شبه‌نظامیان طالبان کنترل شهر مرزی «کلدر» را به دست گرفتند.

براساس این گزارش، نیروهای امنیتی مستقر در کلدر به سوی منطقه حیرتان در میانه گذرگاه مرزی افغانستان- ازبکستان عقب‌نشینی کردند.

بر اساس گزارش مهر، از یک طرف دور جدید مذاکرات بین الافغانی در دوحه پایتخت قطر ادامه دارد و از طرف دیگر درگیری گروه طالبان با نیروهای امنیتی در سراسر افغانستان افزایش یافته است.

این در حالیست که با آغاز خروج اشغالگران خارجی به سرکردگی تروریست‌های آمریکایی از افغانستان، واشنگتن در تلاش است تا از افزایش ناامنی در این کشور به عنوان بهانه‌ای برای سوءاستفاده بهره برداری کند.

م
کد مطلب: 427784
 
محمد
Germany
۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۵:۱۰:۱۵
الان وقتشه ایران ورود کنه و ریشه تروریستهای طالبان رابرای همیشه بزنه .وجود چنین حیوانات وحشی جیره خواری در کنار ما نه به صلاح مرزهای ماست نه به صلاح ملت افغانستان .خودملت افغانستان هم باید نهایت همکاری با ایرانو داشته باشه اگر می خوان خودشونو از شر یه مشت تروریست مزدور رها کنن. وگرنه برای همیشه باید تو اسارت طالبان زندگی کنن .