تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۹
 

کارگزاران «ظریف» و «محسن هاشمی» را برای ادامه راه روحانی می‌خواهند/ چرا جهانگیری حاضر نیست «دولت سوم روحانی» را تشکیل دهد؟

Share/Save/Bookmark
کارگزاران «ظریف» و «محسن هاشمی» را برای ادامه راه روحانی می‌خواهند/ چرا جهانگیری حاضر نیست «دولت سوم روحانی» را تشکیل دهد؟
 
در حالی که کمتر از دو ماه به انتخابات ریاست جمهوری و اتمام عمر دولت روحانی باقی مانده و مردم ایران رفتن روحانی از پاستور را لحظه شماری می‌کنند، گویا اصلاح‌طلبان قصد ندارند دست از سر مردم بردارند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:در حالی که کمتر از دو ماه به انتخابات ریاست جمهوری و اتمام عمر دولت روحانی باقی مانده و مردم ایران رفتن روحانی از پاستور را لحظه شماری می‌کنند، گویا اصلاح‌طلبان قصد ندارند دست از سر مردم بردارند.
 
اصلاح‌طلبان که در این سالها حامی حسن روحانی بوده‌اند و باید بابت عملکرد و کارنامه رئیس‌جمهور و دولت تدبیر پاسخگوی مردم باشند، بجای عذرخواهی از پیشگاه ملت ایران، با مطرح کردن چهره‌های شاخص خود به‌عنوان کاندیدای ریاست جمهوری، در فکر تداوم دولت حسن روحانی هستند.
 
محسن هاشمی رفسنجانی یکی از کاندیداهای احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، در گفتگویی اعلام کرده است: آنچه در شورای مرکزی حزب کارگزاران به تصویب رسید، حضور در نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان بود، البته اعضای حزب، بنده و دکتر ظریف را بعنوان یک گزینه مصوب کردند.
 
البته محسن هاشمی و ظریف، تنها گزینه‌های اصلاح‌طلبان نیستند. علی مطهری، مسعود پزشکیان، بیژن زنگنه، محمدرضا عارف و مصطفی تاجزاده از فعالین فتنه 88 که اخیراً اعلام کاندیداتوری کرده است، جزو نامزدهای احتمالی جریان اصلاحات برای انتخابات ریاست جمهوری هستند.
 
اما در این بین نکته‌ای که جالب توجه است، صحبت درباره عدم کاندیداتوری اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی است که البته در حال حاضر گزینه بالقوه اصلاح‌طلبان به شمار می‌رود.
 
محسن هاشمی در ارتباط با عدم کاندیداتوری اسحاق جهانگیری اظهار کرده است: دکتر جهانگیری قبلاً گفته‌اند تصمیم به کاندیداتوری ندارند و به همین علت در شورای مرکزی روی ایشان بحث نشد. اگر در تصمیم خود تجدید نظر کنند، طبیعتاً کارگزاران هم موضوع را مورد بحث قرار خواهند داد.
 
تا پایان روز ثبت نام نمی‌توان با اطمینان گفت که جهانگیری کاندیدا می‌شود یا خیر. اما نکته‌ای که در پسِ تصمیم فعلی او مبنی بر عدم نامزد شدن برای انتخابات ریاست جمهوری پنهان است، این است که جهانگیری با توجه به کارنامه پر از خالی دولت تدبیر در طی این هشت سال و هزینه‌هایی که این دولت روی دست مردم گذاشت، به این واقعیت پی برده است که دولت سوم حسن روحانی در کار نخواهد بود و مردم انتخابی غیر از اصلاح‌طلبان خواهند داشت.
 
گرچه آنطور که از فعالیت اصلاح‌طلبان پیداست، این جریان به دنبال سه دوره‌ای و یا حتی چهار دوره‌ای کردن دولت حسن روحانی است.
 

م
 
کد مطلب: 424322