تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰
 

ارتش رژیم صهیونیستی رسما به شکست پدافند هوایی خود اذعان کرد

Share/Save/Bookmark
ارتش رژیم صهیونیستی رسما به شکست پدافند هوایی خود اذعان کرد
 
ارتش رژیم صهیونیستی در ارتباط با حمله موشکی به نزدیکی تأسیسات‌‌ اتمی «دیمونا» (در جنوب فلسطین اشغالی) اعلام کرد که موشک شلیک شده از خاک سوریه رهگیری نشده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ارتش رژیم صهیونیستی، امروز (پنجشنبه)، به ناموفق عمل کردن پدافند هوایی این رژیم در رهگیری موشک شلیک شده از خاک سوریه اذعان کرد.
«آویخای ادرعی» سخنگوی عربی ارتش رژیم صهیونیستی، امروز (پنجشنبه)، در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر اعلام کرد:‌ «از تحقیقات اولیه حادثه شلیک موشک زمین به هوا از سوریه به سمت اسرائیل مشخص می‌شود که رهگیری موشک صورت نگرفته است».
الجزیره نیز گزارش داد که ارتش مدعی شده است: «اما [موشک] در آسمان منفجر شده و ترکش‌های آن در نقب پخش شده است».
طبق این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرده است: «تحقیقات درباره حادثه موشک شلیک شده از سوریه همچنان ادامه دارد».
شبکه «العربیه» نیز به نقل از خبرنگار خود گزارش داد که ارتش اسرائیل دو بار در رهگیری موشک ناموفق عمل کرده است.
شبکه «اسکای نیوز» هم در این ارتباط خبر داد که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی درباره علت ناکامی سامانه‌ها در نزدیکی رآکتور دیمونا در حال انجام تحقیق است.
ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ پیشین خود مدعی شده بود که پدافند هوایی این رژیم به سمت موشک شلیک شده از خاک سوریه موشک رهگیر شلیک کرده؛ اما مشخص نشده که آیا برخورد با موفقیت صورت گرفته است یا خیر.
بامداد امروز، منابع محلی در فلسطین اشغالی از به‌صدا درآمدن آژیر‌های هشدار حمله موشکی در اطراف تأسیستات اتمی دیمونا خبر دادند.
پس از شنیده شدن صدای آژیرهای خطر، منابع عبری‌ گزارش‌هایی درباره شلیک یک موشک از خاک سوریه به سمت جنوب فلسطین اشغالی منتشر کردند.
ارتش رژیم صهیونیستی، لحظاتی بعد،‌ ضمن تأیید گزارش‌های منتشر شده، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به دنبال گزارش فعال‌شدن هشدار، یک فروند موشک هوا به زمین از خاک سوریه به داخل اسرائیل شلیک شد که در منطقه نقب سقوط کرد. در پاسخ به آن، چند دقیقه پیش، ارتش اسرائیل سکوی پرتاب موشک زمین به هوا را در منطقه سوریه مورد حمله قرار داد».

م
کد مطلب: 423896