تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۶
۲
 

اعتراض سفیر چین به اظهارات جهانپور | سخنگوی وزارت خارجه ورود کرد

Share/Save/Bookmark
اعتراض سفیر چین به اظهارات جهانپور | سخنگوی وزارت خارجه ورود کرد
 
سفیر چین در تهران به اظهارات و توییت کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت کشورمان واکنش نشان داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت همچنین در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفت چین با ارائه آمار و مدارکش نسبت به بیماری کووید-۱۹ شوخی تلخی با دنیا کرد و افزود: همه کشورهای درگیر این بیماری به استناد مدارک چین تصور کردند بیماری شبیه و آسان‌تر از بیماری آنفلوآنزا است.
او همچنین در توییتی نوشت:  «مباحث علمی را هیچگاه نه می توان و نه باید با سیاست آمیخت، همه محافل آکادمیک دنیا بر پایه اطلاعات اپیدمیولوژیک و گزارش محققان چین، حداقل آنفلوآنزای تیپ A را از ویروس نوپدید کرونا وخیم تر قلمداد کردند، امروز یافته ها خلاف این را نشان می دهد، به یافته های خودی اطمینان بیشتری داریم.»
پس از این اظهارات، چانگ هوا سفیر چین در تهران در پاسخ به توئیت کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت کشور در توئیتی نوشت: «وزارت بهداشت چین هر روز نشست خبری دارد. پیشنهاد می‌کنم برای حصول نتیجه،‌ اخبار آن را با دقت بخوانید.»
البته اظهارات جهانپور تبعات گسترده‌تری داشت به طوری که سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در توئیتی نوشت: «دولت و ملت چین پیشگام مبارزه با ویروس کرونا و اعطای کمک های سخاوتمندانه به سایر کشورها در اقصی نقاط جهان هستند.»
وی با بیان اینکه شجاعت، تعهد و حرفه‌ای‌گری چین در مهار کرونا شایسته تبریک است، اظهار داشت: «ایران همواره قدردان چین در این شرایط دشوار بوده است.»
فارس نوشته است: در پی شیوع ویروس کرونا در ایران، دولت و ملت چین اقدام به ارسال محموله هایی شامل اقلام پزشکی و بهداشتی به ایران کردند. در همین خصوص «محمد کشاورززاده» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن اعلام کرد که شنبه شب طی دو پرواز از شهر پکن کمک‌های چین برای مقابله با ویروس ⁧‫کرونا‬⁩ به ایران ارسال خواهد می شود.
سفیر ایران با بیان اینکه «تاکنون کمک‌های دولتی و مردمی چین با ۲۸ پرواز طبق جدول پیوست از شهرهای پکن ، شانگهای و گوانجو به کشورمان ارسال شده است،» خاطرنشان کرد:« بیش از ده میلیون ماسک،  ۵۰۰ هزار کیت تشخیص کرونا، ۳۰۰ هزار جراحی و لباس ایزوله، دو میلیون و ۲۰۰ هزار دستکش، ۳۵۰ ونتیلاتور، ۵۰۰ اتاق پیش ساخته بیمارستانی و انواع دارو و تجهیزات بیمارستانی از جمله این کمک‌ها می‌باشد.
ح
کد مطلب: 411375
 
حیدری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۱-۱۸ ۱۰:۴۷:۱۷
بنام خدا
آقای جهانپور ! ما از غرب سلطه گر بریده ایم و الزاماً باید با کشورهای آسیای شرقی روابط حسنه داشته باشیم . در زمان هشت سال دفاع مقدس ، چین ایران را تنها نگذاشت و در شرایط سخت ، به ایران مهمات نظامی می داد در بحران فعلی مبارزه با کرونا نیز، دولت و مردم چین کمک های خوبی به ایران کرده و می کنند. لطفاً خرابش نکنید ، بر فرض صحت نظرات جنابعالی ، فعلاً وقت طرح اینگونه سخنان نیست بنابراین نسبت به گفته های خود ، عذر خواهی بکنید
 
۱۳۹۹-۰۱-۱۸ ۱۴:۰۳:۱۴
یه عمر عذاب کشیدیم تا استقلال و شخصیت جهانی داشته باشیم
حالا نمیتونیم به یه کشور شرقی بالای چشمت ابرو بگیم
باید فورا عذرخواهی کنیم
پس نه شرقی نه غربی که شعار امام راحل بود چی شد؟